poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nowe rondo i... demolka

Nowe rondo i... demolka

Nowe rondo i... demolka
Data publikacji: 2017-09-19 08:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-20 12:16
Wywietleń: 2650 292803

Skrzyżowanie ulic Wernyhory, Żołnierskiej, Reduty Ordona i Adama Mickiewicza w Szczecinie. Czyli nowiutkie rondo. Po niedawnej gruntownej przebudowie dziś wygląda tak. Słowem, klasyka drogowa - niestety - po szczecińsku. Co z grubsza oznacza splot takich okoliczności, jak projekty z sufitu, potem wykonawstwo, brak właściwego nadzoru, a następnie poprawki w nieskończoność. A kasa leci...

Rozkopy wokół tego ronda, w tym jego wyspy centralnej, od strony odcinka jezdni prowadzącego do ronda i w ul. Wernyhory, jak też na pasie wysepki rozdzielającej jezdnię w ul. Wernyhory na jej odcinku dochodzącym do ronda, ruszyły ponad tydzień temu. Od minionego piątku od rana do poniedziałku do godz. 10 nic tam się nie działo. Ani jednego robotnika. Tylko pozostał samotny toi-toi, pachoły, pozarzucane gruzem z urobku oraz zdewastowane przez ciężki sprzęt trawnik wykładane z rolki.

Dlaczego nikt nie wykonywał tam robót w piątek, w kolejne dni i nie wykonywał ich w poniedziałkowe przedpołudnie? To pytanie skierowaliśmy do rzecznika prasowego szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 września 2017 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Zdemolowane, bo w przeróbce, nowe rondo. U zbiegu ulic: Mickiewicza, Żołnierskiej, Wernyhory i Reduty Ordona.

Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka

Komentarze

A może ktoś wyremontuje żołnierską ?
Czy prokuratura z urzędu nie mogłaby zająć się ostatnim remontem torowiska i brukowej drogi ul. żołnierskiej. Może władza pofatyguje się i przejedzie najlepiej swoim prywatnym samochodem po odcinku od ronda na Wernyhory do zajezdni tramwajowej i z powrotem aby poznać głupotę decydentów o utrzymaniu kostki brukowej na tej drodze , a jeszcze bardziej zobaczyć jej katastrofalny stan, który dzisiaj niczym się nie różni od momentu zakończenia jej remontu wraz z torowiskiem. Nie ma słów na określenie głupoty wszystkich decydentów tej inwestycji i jej nadzoru.
2017-09-20 11:47:01
Leszek Rogaliński
Niestety to standardowa procedura jeżeli w umowie jest termin rozpoczęcia prac i termin zakończenia prac. Czyli musza coś zrobić pierwszego dnia i skończyć przed ostatnim. Jeżeli w umowie byłby czas realizacji prac jako oceniany parametr przetargu to wiele remontów trwałoby znacznie krócej.
2017-09-20 09:39:27
jamto
Rondo i całe skrzyżowanie pięknie zmodernizowane a mur jako płot obskurne budynki wokół ronda psują estetykę tego miejsca
2017-09-19 13:51:58
Po sąsiedzku
To jest metoda "na zmęczenie przeciwnika" lub klasyczne wymuszenie czegoś tam.Firmy tak postępują-rozkopią pierwszego dnia,lub częściowo rozbiorą dany obiekt i na polecenie szefostwa firmy schodzą z placu budowy.Tu mamy do czynienia z taką metodologią i próbą wymuszenia.Zarząd Dróg,Miasto jak widać są wobec tej fuszerki bezradni i nic nie zapowiada aby na tym placu coś w najbliższym czasie zaczęło dziać.To takie naprawdę polskie.Klasyka
2017-09-19 11:44:09
Miejscowy
Rozkopywanie nowo oddanych odcinków infrastruktury drogowej to norma. Co jest nie tak z tym rondem - za ciasne, wcześniej nikt tego nie przewidział a wszystko okazało się w praniu ? nowe a już remont ...
2017-09-19 11:35:08
Bolo
Najbardziej szkoda tego trawnika z rolki.
2017-09-19 11:34:42
gość
Pan rzecznik Wasilewski zapracowany na tylu etatach(w innym artykule jest przedstawiony nie jako rzecznik ZDiTM a spółki Tramwaje Szczecińskie) że mu się chyba wszystko plącze, bo że świadomie mija się z prawdą to nie wierzę ;) Jak napisał "d" - ewidentnie widać ze nie chodzi o żadne "bieżące utrzymanie" tylko mamy do czynienia z naprawą fuszerki projektanta. O zgrozo ten sam projektant maczał palce w przebudowie Jagiellońskiej, czy tam także potrzebne będą prace "bieżącego utrzymania" okaże się niebawem.
2017-09-19 11:29:29
ckm
chyba już czas zlikwidować ZDiTM ? lub przynajmniej dyrekcje.
2017-09-19 11:26:50
który paragraf
Czy chociaż jeden "fachowiec" z ZDiTM wyleciał za te usterki? Czy któryś wiceprezydent za ten inwestycyjny bajzel wyleciał z roboty, a nie awansował do lepszej pracy. Jedynie ścieżki rowerowe budowano terminowo ale to był nadzór prywatny, a kasa Unijna.
2017-09-19 10:46:45
Tymczasem...
Szczecinski "Szybki" Tramwaj - nocami ma spawawne szyny, od Stoczni PARNICA do mostu na Parnicy. szyny podpiera się kołkami ze starych podkładów koleowych i zbija gwożdziami.... W dzień na te partackie "dzieło" puszcza siętramwaje wypełnione ludżmi... A prokuratorzy zajmują się "innymi ważnymi sprawami dla Partii i IV RP!"(.."Ale to już było...")
2017-09-19 10:29:56
Zed
Brawo PiS tak się rządzi Szczecinem
2017-09-19 10:19:02
pytania do prezia
A co na te fuszerki budowlane prezio Krzystek??? Jak zawsze zadowolony z siebie???
2017-09-19 10:14:39
d
Takie są skutki jak niewłaściwie projektuje się profil zakrętu. wszystko na temat.
2017-09-19 10:07:08
HogoFogo
Do Szczecina, jak muchy do końskiej kupy zlatują się cwaniacy z całej galaktyki. Wiadomo bowiem, że u nas każdy knot i każda fucha przejdzie "niezauważona".
2017-09-19 09:51:01
#
Brak nadzoru robi swoje - wolna amerykanka. Ale po nagrody to każdy łapy wyciąga....
2017-09-19 09:17:52
Mieszkaniec Bezrzeczu.
Brawo Krzystek i gratulacje wraz z odpowiednią nagrodą dla zarządu dróg. Zresztą kierownika działu dróg poznałem osobiście gdy przysłał mi swoją odpowiedź jako doradcy, jak dobrze widac profesionalizm i gospodarnosc to dwie cechy obce urzędnikom na czele których stoi prezydent. Szkoda mieszkańców, pieniedzy, czasu i dobijania Szczecina do dna.
2017-09-19 09:15:51