czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nitras do Błaszczaka: Czy czuje się pan w Polsce bezpiecznie?

Nitras do Błaszczaka: Czy czuje się pan w Polsce bezpiecznie?

Nitras do Błaszczaka: Czy czuje się pan w Polsce bezpiecznie?
Data publikacji: 2016-09-09 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:55
Wywietleń: 1878 154361

Dlaczego minister Mariusz Błaszczak podróżował po Szczecinie w kolumnie aż ośmiu samochodów i ilu policjantów było zaangażowanych w jego przejazd pod budynek Telewizji Polskiej na ulicy Niedziałkowskiego? – pyta Sławomir Nitras, poseł PO.

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, odwiedził w środę (7 września) Szczecin, by na Wałach Chrobrego wręczyć Krzysztofowi Kozłowskiemu akt mianowania na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego. Przy okazji wizyty minister udzielił wywiadu TVP Szczecin, a poseł Sławomir Nitras zrobił zdjęcie kolumny samochodów, które towarzyszyły szefowi MSWiA. Liczba aut zrobiła na polityku opozycji wrażenie i poprosił o wyjaśnienie ministra, dlaczego miał tak dużą obstawę. Nitras zapytanie, które w tej sprawie wysłał do Błaszczaka, rozesłał także do mediów.

„W nawiązaniu do ostatniej wizyty Pana Ministra w Szczecinie, która miała miejsce 7 września 2016 roku zwracam się z prośbą o wyjaśnienie okoliczności przejazdu przez miasto eskorty rządowych samochodów - czytamy we wstępie. I dalej: – Ze zdumieniem przyjąłem do wiadomości fakt, iż Pan Minister w trakcie swojego pobytu w Szczecinie podróżował w kolumnie samochodów liczącej aż 8 pojazdów. Dodatkowo, ze względu na postój Pana Ministra pod oddziałem Telewizji Polskiej przy ul. Niedziałkowskiego, został całkowicie zablokowany ruch kołowy na odcinku drogi łączącym dwie ważne arterie miasta – al. Wojska Polskiego oraz ul. Monte Cassino” – napisał Nitras.

Poseł PO chce wiedzieć, do kogo konkretnie należały samochody, które stały m.in. pod siedzibą szczecińskiego oddziału Telewizji Polskiej i dlaczego było ich tak dużo, oraz ilu policjantów było zaangażowanych w zabezpieczenie przejazdu członka rządu.

Wśród pytań pojawi się i takie: „Czy biorąc pod uwagę ilość środków bezpieczeństwa podejmowanych przez służby podległe Panu Ministrowi, które towarzyszą Panu w podróży, chciałbym zapytać, czy czuje się Pan bezpiecznie w Polsce?”.

(masz)

Na zdjęciu: Fotografia z kolumną samochodów ministra Błaszczaka zrobiona przez posła Nitrasa przed siedzibą szczecińskiej telewizji

Komentarze

**
Komentuj :-)
2016-09-10 14:19:41
A po co tu jakiś Błaszczak przyjeżdza ?
Lepiej niech idzie do sądu tłumaczyć się z afery korupcyjnej w ZUS
2016-09-10 13:49:18
*
komentuj...
2016-09-10 13:47:29
Karol
a ja sądzę, że w jednym samochodzie siedzi min. Błaszczak, a w pozostałych jego ego...
2016-09-10 11:41:04
Komentator
Komentować, komentować, muszę wszystko komentować, mam przymus pisania na forum, muszę to skomentować, nieważne co: komentować, komentować,adwokatować, analizować, apologizować, argumentować, dawać dowody, eksplikować, interpretować, klarować, kłaść łopatą coś komuś do głowy, legitymować, motywować, naświetlać, objaśniać, oświecać, perswadować, pokazywać, popierać dowodami, przedkładać, przekonywać, przytaczać argumenty, racjonalizować, referować, rozświetlać, szermować argumentami, tłumaczyć, tłumaczyć jak chłop krowie na granicy, tłumaczyć jak chłop krowie na miedzy, tłumaczyć z polskiego na nasze, ukazywać, unaoczniać, usprawiedliwiać, uświadamiać, uwidaczniać, uzasadniać, wbijać łopatą coś komuś do głowy, wkładać łopatą coś komuś do głowy, wtajemniczać, wyjaśniać, wykazywać, wykładać, wyłuszczać, badać, brać coś pod lupę, debatować, dokonywać analizy, dyskutować, konsultować, naradzać się, omawiać, penetrować, poddawać coś pod dyskusję, rozpatrywać, roztrząsać, rozważać, wchodzić się w szczegóły, wdawać się w szczegóły, wentylować, wgłębiać się, wgryzać się, zgłębiać, czepiać się, krytykować, kwestionować, odmawiać komuś racji, poddawać coś krytyce, podważać, przychrzaniać się, przyczepiać się, przypieprzać się, stawiać coś pod znakiem zapytania, szukać dziury w całym, szukać zaczepki, postulować, przedstawiać, glosować, relacjonować, reinterpretować, rozszyfrowywać, oświetlać, konferować, rozprawiać, rozprawiać nad czymś, oceniać, opisywać, komentować, komentować...
2016-09-10 09:22:54
i
Zablokowane ulice? Jak ty baranie jesteś w Szczecinie to wszystko powinni zablokować, biorąc pod uwagę twoje zachowanie na drogach /Trasa Zamkowa, Wojska Polskiego czy jazda na wstecznym na autostradzie w Niemczech/ I zapomnij o kandydowaniu na Prezydenta, wszyscy pamiętają szuję co w chamski sposób załatwiła Lubińską, dzięki czemu mamy to co mamy - miernotę prezydenta.
2016-09-10 08:46:26
kolumna jak strzala
nie wiem czy to bylo 7mego ale jadac ze Swinoujscia napotkalem kolumne rzadowa jadaca ponad 160 km/h na odciku drogi gdzie akurat Policja sprawdzala (suszyla) predkosc gdzie ograniczona ja do 70 km/h. Kontrolujacy policjanci nie wiedzieli co sie dzieje bo tak spanikowali ze chcialo mi sie smiac. Z drugiej strony jadacy tak szybko stwazali niesamowite zagrozenie bo syrene uslyszalem dopiero kilkadziesiat metrow przede mna a jechalem na spotkanie czyli po przeciwnym pasie ruchu. Dobrze ze bylo ograniczenie bo na motorku jadac szybciej moglo dojsc do zderzenia poniewaz kolumna gnala srodkiem drogi a w kasku niestety nie jest tak cicho jak w kabinie auta.
2016-09-10 08:09:32
DARO
NIGDY WIĘCEJ PIS RÓWNA SIĘ NSDAP
2016-09-10 05:54:55
obserwator
gdzie te czasy gdy Szczecin był miastem ludzi kulturalnych, po poniższych wypowiedziach widać że jest coraz więcej bezmyślnych pustogłowych i prymitywów
2016-09-10 00:37:23
Dla PO-rownania...
Biorac ze w Szczecinie jest jeszcze tylu Komunistow i PO-stkomunistow... to lepiei dmuchac na zimne ! A z ilu aut skladaly sie eskorty samochodowe za Komuny i PO-stkomuny..? Panie Nitras, PO-wyjmuj Pan i te zdjecia z waszego PO-litycznego Albumu... i dostarcz Pan je Kurierowi !!
2016-09-10 00:01:30
boski_szatan
pisiorskie tępe kmioty nawet nie zauważją ,że to Nitras pyta ministra a nie miminister pyta Nitrasa:))) pisdowisko albo po alkoholowej libacji albo jest tępe
2016-09-09 23:36:02
szamb
ilość nie przejdzie w jakość na prawicy czego dowodem jest Nitras, zadnych zalet a poseł
2016-09-09 22:50:57
antynitras
Wypad do POłczyna skąd POchodzisz , razem z PO na śmietnik historii !!!
2016-09-09 21:46:08
miki
Pewnie bali się, że Nitras będzie jeździł na wstecznym i pod prąd...
2016-09-09 17:44:56
NITRAS-bis
Znikaj facet ,jestes smieszny i nikomu niepotrzebny. Pan minister i pan Nitras to dwaj nieudacznicy. Przegraliscie wybory ,wiec morda w kubel i do roboty. Tylko ty facet nic nie umiesz ! jestes politykiem zawodowym ,wiec tylko paplac umiesz. Wstydz sie darmozjadzie.
2016-09-09 17:19:46
hehehe
pyta Sławomir Nitras, poseł PO - czy to nie ten tuman który uskuteczniał jazdę wstecz na niemieckich autostradach?? Panie ośle jak tam kamienice w Warszawie??
2016-09-09 17:19:42
Kuba
A kto to jest Nitras czy to ten co walil na wstecz autostrada w Niemczech