niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nikt się nie zgłosił po 1200 zł. Trafiło na szczytny cel

Nikt się nie zgłosił po 1200 zł. Trafiło na szczytny cel

Nikt się nie zgłosił po 1200 zł. Trafiło na szczytny cel
Data publikacji: 2017-11-22 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 17:24
Wywietleń: 2219 302209

W połowie sierpnia 2015 roku jeden z wolontariuszy goleniowskiego Teatru Brama znalazł w bankomacie 1200 zł. Następnego dnia Daniel Jacewicz, szef Teatru Brama, zdeponował całą kwotę w Komendzie Powiatowej Policji. Tam dwa lata czekała na odebranie przez właściciela.

Pieniądze tkwiły w kieszeni bankomatu. Chłopak wyjął je i przekazał Danielowi Jacewiczowi, a ten zawiózł je na policję. Jak mówi podinspektor Krzysztof Maćczak, policja różnymi sposobami starała się ustalić właściciela pieniędzy, ale nic to nie dało. Równie bezskuteczne było opisanie sprawy w lokalnej prasie. 24 banknoty po 50 zł ponad dwa lata leżały w policyjnym sejfie.

Kilka dni temu Daniel Jacewicz poprosił więc o zwrot całej kwoty. I we wtorek 21 listopada odebrał 1200 zł w gotówce, dokładnie te same banknoty, które dwa lata temu przekazał policji.

Długo nie obciążały mu kieszeni. Prosto z komendy pojechał do Urzędu Gminy i Miasta i całą kwotę przekazał pani Mażenie Domańskiej ze wskazaniem, by 1200 zł wspomogło akcję Szlachetna Paczka. Tak też się stanie: za przekazane pieniądze zostanie zakupiona lodówka i kafelki dla jednej z rodzin, które organizatorzy Szlachetnej Paczki wytypowali do obdarowania przed świętami Bożego Narodzenia. ©℗

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Daniel Jacewicz odebrał pieniądze, które dwa lata temu oddał policji i przekazał je na akcję Szlachetna Paczka.

Komentarze

ale jaja
Dobrze ze programu Nasz Nowy dom tam nie krecono bo by somsiady nosaczowe nie wyczymały ze ktos cos dostał a oni nie bo im sie nalezy jak deputaty u Kiepskich od trumniaków.
2017-11-23 16:57:27
rysiek, fajny chłopak
@Jurek polactwa ciąg dalszy...
2017-11-23 14:02:50
Jurek
Szczytny cel...radyjo p.Tadzia,jak sądzę.
2017-11-23 10:14:57
@Mp5
A co masz do pani Mażeny? Ma tak na imię. Sprawdź sobie zanim napiszesz komentarz. http://bip.goleniow.pl/strony/10013.dhtml
2017-11-23 09:44:03
Ja
Jeżeli były w bankomacie to znaczy że: po pierwsze transakcja musiała być zarejestrowana przez operatora - nr konta i dane wypłacającego, po drugie osoba wypłacająca musiała nagrać się na kamerce, po trzecie wg jakich przepisów kwota została przekazana znalazcy? "znalezione nie kradzione"?
2017-11-23 09:02:18
@rysiek, fajny chłopak
Akurat w tym wypadku to się bardzo mylisz w sprawie polactwa. Jak szukali choćby rodziców, którzy stanęli okoniem do przymusowych szczepień (które niejednokrotnie bardziej szkodzą niż przynoszą pozytywne skutki) to szybciutko namierzyli właśnie po karcie bankomatowej. A tu głupa rżną, że nie mogli znaleźć osoby, która w danym dniu wypłaciła daną kwotę. Żenada.
2017-11-23 08:56:41
rysiek, fajny chłopak
Prawdziwa Polska, prawdziwe polactwo. Na pięć komentarzy tylko jeden pozytywny. Reszta taka polacka.
2017-11-22 23:45:56
Mp5
PANI MAŹENIE?????
2017-11-22 21:15:54
misiek
doskonale było wiadomo kto wypłacił te pieniądze. Wystarczyło sprawdzić kto wypłacał 1200 zł o określonej godzinie. Ale widać jak działa nasza policja. Zajmują się wyłącznie trwaniem do emerytury.
2017-11-22 21:13:41
Konrad
Wspaniały to wolontariusz a nie ten z parciem na szkło.
2017-11-22 17:20:50
Coś tu nie pasuje
Skoro pieniądze zostały wyjęte z kieszeni bankomatu to firma obsługująca ten bankomat z łatwością by ustaliła kto o tej godzinie wybierał pieniądze ... czyż nie ?
2017-11-22 16:25:06
my
Wspaniały człowiek , BRAWO !
2017-11-22 15:38:35