poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Nie będzie powiększenia strefy - na razie

Nie będzie powiększenia strefy - na razie

Nie będzie powiększenia strefy - na razie
Data publikacji: 2016-10-17 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:58
Wywietleń: 556 161487

Prezydent Piotr Krzystek wycofał w poniedziałek projekty uchwał dotyczących rozszerzenia szczecińskiej Strefy Płatnego Parkowania. Radni nie będą więc na ten temat dyskutować na wtorkowej sesji.

W wysłanym w poniedziałek piśmie do Łukasza Tyszlera, przewodniczącego Rady Miasta, prezydent poinformował, że w związku z negatywną opinią komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska chce zdjąć z porządku obrad sesji projekty uchwał: w sprawie „Ustalenia strefy płatnego parkowania, opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Szczecin oraz sposobu ich pobierania" oraz w sprawie „Ustalenia zasad korzystania z placów parkingowych położonych poza drogami publicznymi".

Przypomnijmy, że poszerzenie strefy i powstanie niestrzeżonych płatnych placów parkingowych to pomysł miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne. NiOL chciała, by liczba miejsc postojowych w SPP powiększyła się o 56 ulic, a w przeliczeniu na liczbę miejsc postojowych o prawie 4 tysiące - z 7 do 12 tys.

Wycofanie z porządku obrad uchwał dotyczących rozszerzenia strefy nie oznacza, że miasto rezygnuje z pomysłu. Jak się dowiedzieliśmy, projektodawcy mają jednak stworzyć wersję kompromisową. Szczegóły nie są jeszcze upublicznione.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK 

Komentarze

kierwnikjeziora
no to bedzie podwyzka wody, czynszow lub podatkow od nieruchomosci, bo splacac kredyciki na wklad wlasny do tak megapotrzebnych cudów jak nieszybki tramwaj trzeba. na strefe bylaby awantura, a tak wszystko troche do gory pojdzie i ludzie uszy po sobie poloza.
2016-10-18 10:38:01
.
A od kiedy to Prezydent tak mocno słucha się stanowisk Komisji Rady Miasta?
2016-10-18 07:30:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi