poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Na pomoc Arkowi i innym

Na pomoc Arkowi i innym

Na pomoc Arkowi i innym
Data publikacji: 2016-11-20 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:01
Wywietleń: 297 174366

W Policach trwa akcja pomocy dla 29-letniego Arka i innych chorych na nowotwory krwi. Potrzebują dawców szpiku. Im więcej chętnych do podzielenia się swoimi komórkami macierzystymi, tym większa szansa na znalezienie potrzebnego bliźniaka genetycznego. W bazie dawców można się rejestrować dziś (20 listopada) do godz. 16 w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Piaskowej w Policach. Kandydatem na dawcę szpiku może zostać każda zdrowa osoba między 18 a 55 rokiem życia.

– U Arka w styczniu tego roku zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną – opowiada Patrycja Pawełkiewicz, szwagierka Arka. – Od tego czasu szpital stał się jego drugim domem. Teraz marzy wyłącznie o wyzdrowieniu. Ale podchodzi do tego bardzo optymistycznie. Wie, że się uda i że będzie mógł spełniać swoje wcześniejsze marzenia. Obecnie jest w domu i jego stan się poprawia. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ta akcja i towarzysząca jej edukacja ludzi przyniosą dużo dobrego. Jeśli nawet nie znajdziemy tutaj dawcy dla niego, to może wśród tych nowych zarejestrowanych znajdzie się dawca dla innych chorych.

Fundacja DKMS od ośmiu lat „rekrutuje” potencjalnych dawców szpiku. Także w Policach. Jest ich tutaj niemal 1250. A osiem osób z tej gminy oddało już szpik chorym. Systematyczna praca nad powiększaniem bazy zwiększyła znacząco szansę chorych na nowotwory krwi.

(sag)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi