piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty

Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty [GALERIA]

Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty
Data publikacji: 2015-12-11 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 1027 51843

Mieszkańcom Dąbia i tym wszystkim, którzy chętnie odwiedzali i wciąż odwiedzają plażę miejską nad Jeziorem Dąbskim przy ul. Żaglowej o każdej porze roku, a nie tylko latem, jako pierwszy ukazywał się zawsze widok zdezelowanego pomostu, a w zasadzie jego resztek - obskurnej stalowej konstrukcji. Obsiadana przez mewy przywodziła na myśl sceny ze słynnego horroru Alfreda Hitchcocka „Ptaki".

Po latach wreszcie jednak coś się zmieniło w tutejszym krajobrazie. Po starej konstrukcji nie ma już śladu. W jej miejscu zmontowany został właśnie nowy pływający pomost długości 25 metrów.

W miniony wtorek identyczny stanął na Dziewokliczu. Drewno, wykorzystane do ułożenia kładki, zostało zaimpregnowane, objęte są dwuletnią gwarancją. Na zakup i montaż obu pomostów ZUK wydał 100 tys. zł, a ich wykonanie zlecił olsztyńskiej firmie Karos.

Czy te nowe konstrukcje są ładniejsze? To już kwestia gustu i do indywidualnej oceny. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty Na Dziewokliczu i w Dąbiu nowe pomosty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny