niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Milion w gminie Dobra

Milion w gminie Dobra

Milion w gminie Dobra
Data publikacji: 2016-04-15 23:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:41
Wywietleń: 1045 128142

Budżety obywatelskie kojarzą się z dużymi miastami, w tym ze Szczecinem, ale za sprawą wiejskiej gminy Dobra, mogą stać się przyczynkiem do społecznej aktywności w małych miejscowościach. Władze tej podszczecińskiej gminy postanowiły zaktywizować mieszkańców milionem złotych, który będą mogli przeznaczyć na potrzebne ich zdaniem inwestycje.

- Przeprowadzamy obecnie konsultacje dotyczące tego projektu. Chodzi o wnioski i uwagi mieszkańców, które będą uwzględnione przy ostatecznej wersji regulaminu jak najlepszego przydziału planowanej kwoty. W tym celu powołaliśmy specjalną komisję, by przeanalizowała wszystkie sygnały na ten temat od mieszkańców - mówi Rozalia Adamska, sekretarz gminy Dobra.

Wstępne założenia projektu, nazywanego „ Funduszem Obywatelskim”, umieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy Dobra, dlatego uwagi i wnioski można składać drogą mailową. Ale tymi założeniami dysponują także wszyscy sołtysi, do których mogą zwracać się zainteresowani, którzy nie mają komputerów, albo możliwości zapoznania się z nimi bezpośrednio w urzędzie.

Dobra jest najprawdopodobniej prekursorem obywatelskiego budżetu na poziomie gmin wiejskich, nie tylko w naszym regionie, ale także w kraju. - Środki finansowe to ważna rzecz, ale głównym celem tego projektu jest pobudzenie aktywności społecznej naszych mieszkańców. Im będzie ich więcej, tym lepiej z pożytkiem dla całej naszej gminy - dodaje Rozalia Adamska. ©℗

(mos)

Komentarze

jan dzban
DOBRA JEST DOBRA
2016-04-16 17:47:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską