niedziela, 20 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek namawiał do oddawania krwi

Marszałek namawiał do oddawania krwi [FILM]

Marszałek namawiał do oddawania krwi
Data publikacji: 2017-01-30 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:08
Wywietleń: 2282 209405

- To fantastyczna idea, do której warto się włączyć. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy tej pomocy sami potrzebować - tak do oddawania krwi namawiał w poniedziałek Olgierd Geblewicz, marszałek województwa. - Na początku trochę szumi w głowie, ale potem organizm się regeneruje i czuje się lepiej. Każdy, kto nie ma problemów ze zdrowiem, powinien spróbować. To wciąga! 

Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie przychodzi dziennie około stu osób, ale w poniedziałek panowało tu większe poruszenie niż zwykle. Miało to związek z akcją „Daj coś z siebie na ferie”, zachęcającą potencjalnych dawców do oddania krwi właśnie w feryjnym okresie jej niedoborów. Pomysłodawcą jest marszałek Olgierd Geblewicz, który sam oddaje krew od pięciu lat. Zrobił to również w poniedziałek.

Film: Anna GNIAZDOWSKA

- Na początku krew oddawałem sporadycznie, od akcji do akcji - mówi. - A potem narzuciłem sobie pewien rytm, raz na kwartał. W tym roku chciałbym oddać około dwóch litrów. Nie plasuje mnie to w grupie rekordzistów, ale sądzę, że to niezły wynik.

W grupie rekordzistów, a nawet na ich czele, stoi z pewnością st. chor. sztab. Jacek Schmidt, który wraz z innymi żołnierzami towarzyszył w poniedziałek marszałkowi w centrum krwiodawstwa. Ma 49 lat, dawcą jest od 29, do tej pory oddał 155 litrów krwi i osocza.

- Moim wzorem był ojciec, również zasłużony honorowy dawca krwi - mówi. - Zachęcam do tej idei wszystkich, także młodych ludzi. Młodzież odwiedza punkty krwiodawstwa, ale często robi to na jakiś konkretny sygnał, akcyjnie, a tu bardzo ważna jest regularność.

Marszałkowi towarzyszyli w poniedziałek także jego pracownicy, należący do Klubu Honorowego Krwiodawstwa przy Urzędzie Marszałkowskim. To najmłodszy taki klub w mieście, ale już działa prężnie.

(gan)

Na zdjęciu: w poniedziałek centrum krwiodawstwa panowało większe poruszenie niż zwykle

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dupa
Pełen lans. Bez fotoreporterów nawet by nie trafił do centrum krwiodawstwa
2017-01-31 17:46:40
Jakób
Uwaga pisowskie lemingi: w najbliższym czasie nie idźcie do szpitala,nie dajcie się leczyć, gdyż podczas transfuzji możecie dostać krew marszałka województwa albo podłączą was do aparatury zakupionej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
2017-01-31 15:15:13
Miejmy nadzieje,
A wczesniej: psy i koty tez oddawaly krew... oby tylko teraz "tych krwi" nie "PO-zamieniali" ??
2017-01-31 01:52:19
JAK WSZYSCY, TO WSZYSCY... a nie tylko zwykli Ludzie,
A Czlonkowie... W.O.S.P - Owsiaka, to ile litrow krwi do tej PO-ry oddali, gdzie o WSZYSTKICH... Poslach, Senatorach, roznego rodzaju Politykach, Prezesach, Prezydentach i Wojewodach, Burmistrzach, Soltysach, jak i Radnych oraz bez-Radnych juz nie wspomne ! Gdyz po Ich dobrze platnych "Dietach"... to ta Ich krew powinna byc - BARDZO WYSOKIEJ JAKOSCI !!
2017-01-31 00:17:11
Ciekawscy,
Ciekawym jest tez: a ilu Komunistow, PO-stkomunistow i KOD-rzy... udalo sie Marszalkowi do tej Akcji... namowic ??
2017-01-31 00:03:16
Polska krew - powinna pozostac w Polsce...
Do komentarza: Juz nie oddaje krwi...! A co bys powiedzial jak bys sie dowiedzial...ze Twoja krew wyslano za Dolary do IS-lamistow, by mieli wiecej zdrowia i sily zwalczac dalej Swiatowe i Europejskie Chrzescijanstwo... alibo jak by miala pojsc "za pol darmo" na Wschod ??
2017-01-30 23:56:16
Julka
Kampania wyborcza się zaczyna. To stado "reporterów" nadaje wydarzeniu nowy efekt.
2017-01-30 22:14:48
Już nie oddaję krwi od 2016roku
Powód prosty zapis o wyrażeniu zgody na odsprzedanie pobranej krwi przez punkt krwiodawstwa ! / nie chce aby moja krew trafiała do Niemiec ! . Łącznie oddałem krew 14 razy w ciągu 3 lat ,od połowy 2015 roku nie oddaję krwi / bojkotuje krwiodawstwo przez zapis na formularzu dla oddających krew !
2017-01-30 20:59:05
:D
Czy to populizm, czy też nie idea jest słuszna. Krew pomaga i ratuje życie. Ale niestety zawsze znajdą się malkontenci jak komentujący powyżej, którym nigdy nic ni be będzie pasować.
2017-01-30 20:00:53
Zdf
BRAWO Olgierd! Tylko dobrych decyzji w dyscyplinie partyjnej podczs głosowania w sejmiku. Tylko z pożytkiem dla przedsiębiorstw a nie przeciw. Pozdrawiam
2017-01-30 19:23:12
Pop
Populizm to nieuleczalna choroba.
2017-01-30 18:13:34
Dobromir
Co niektórzy aby tylko być w centrum uwagi niedługo publicznie loda bedą chętnym robic.
2017-01-30 16:33:48