środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Maciej Bejnarowicz tymczasowym wójtem Rewala

Maciej Bejnarowicz tymczasowym wójtem Rewala

Maciej Bejnarowicz tymczasowym wójtem Rewala
Data publikacji: 2017-11-13 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-14 07:17
Wywietleń: 1584 300941

Maciej Bejnarowicz został powołany przez premier Beatę Szydło, na wniosek wojewody zachodniopomorskiego, na pełniącego obowiązki wójta gminy Rewal. Do tej pory Bejnarowicz był zastępcą wójta gminy Kołobrzeg.

Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt Rewala Robert Skraburski został odwołany przez premier Beatę Szydło, ale od jej decyzji odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Do czasu ostatecznej decyzji sądowej R. Skraburski jest więc nominalnie wójtem. Nie może jednak pełnić swoich obowiązków, ponieważ w wykonywaniu czynności służbowych zawiesiła go prokuratura podczas prowadzonego dochodzenia o narażenie gminę na straty, m.in. poprzez zaciąganie pożyczek w parabankach.

Nowo wybrany tymczasowy wójt Rewala ma 44 lata. Maciej Bejnarowicz był dotąd zastępcą wójta gminy Kołobrzeg. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Mieszka w podkołobrzeskim Grzybowie.

Nowe wybory w gminie Rewal będą mogły zostać rozpisane dopiero po uprawomocnieniu się decyzji premier – jednak tylko wówczas, gdy postępowanie sądowe zakończy się na pół roku przed zaplanowanymi wyborami. Zgodnie z przepisami, wybory uzupełniające nie mogą się odbyć później niż pół roku przed datą wyborów samorządowych. Wówczas Bejnarowicz będzie pełnił swą funkcję aż do wyborów, które planowane są w listopadzie 2018 r.

M. Kwiatkowski

Fot. gmina.kolobrzeg.pl

Komentarze

CBA
Co prokuratura na to, że Robert S. pracuje teraz dla spółki Gołębiewski, która to w okazyjnej cenie otrzymała teren i (w planie) kosztowną drogę dojazdową na terenie gminy Rewal gratis? http://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/ile-rewal-doplaci-do-hotelu-golebiewskiego/
2017-11-14 06:26:36
Bez przekretow... i srubo-kretow
Miejmy nadzieje, ze Nowy bedzie duzo lepszy...!!
2017-11-14 00:15:11
MEDIMAX
Śmiać się, czy płakać.. Pan Dyzma,alfa i omega od niczego.Jedyna zaleta sprawdzona autoprezentacja...ŻENADA
2017-11-13 19:38:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny