sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Lęk i niepewność w Rewalu. Nauczyciele na bruk?

Lęk i niepewność w Rewalu. Nauczyciele na bruk?

Lęk i niepewność w Rewalu. Nauczyciele na bruk?
Data publikacji: 2016-09-20 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:56
Wywietleń: 1098 155659

Dwa tygodnie – taki termin na wyprowadzkę dostali mieszkańcy domu zlokalizowanego na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. Nieruchomość należy do Starostwa Powiatowego w Gryficach. – Ta decyzja to szok dla emerytowanych pracowników placówki.

Gdzie pójdą?

W dość leciwym i wymagającym remontu bloku mieszka aktualnie dwanaście rodzin. Większość z nich to byli pracownicy ośrodka – emerytowani nauczyciele, wychowawcy oraz personel gospodarczy. Wielu własnymi rękami pomagało przy budowie obiektu. Dziś nie mogą pogodzić się faktem, że każe im się opuścić miejsce, w powstanie którego włożyli swoją pracę i serce. Sposób powiadomienia przez właściciela także jest szokujący. Nikt bowiem – jak przekonują – nie konsultował z nimi sprawy, nie było żadnego spotkania wyjaśniającego. Ot, jedno twarde pismo z 14-dniowym ultimatum.

Mają prawo?

Byli pracownicy MOW uważają, że mają prawo do mieszkań, bo w piśmie starostwo nie powołało się na zapisy z Karty nauczyciela. Urząd wskazuje jedynie, że część z osób mieszkających w służbowym bloku od kilku lat nie pracuje już w ośrodku, zatem wygasło prawo do lokalu. Tymczasem w artykule 54 ust. 1 KN czytamy, że po przejściu na emeryturę, rentę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne nauczyciel zachowuje prawo do zajmowania mieszkania. Prawo to służy także małżonkowi nauczyciela emeryta oraz dzieciom pozostającym na jego utrzymaniu i prowadzącym z nim wspólne gospodarstwo domowe.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 20 września 2016 roku.

Komentarze

ja z Gryfic
Starostwo ..., powiatowe ..., to to samo, co ulice w Gryficach wybrukowało ? . Ludzie- wywalą Was jak nic ! ONI nikogo nie szanują !!!
2016-09-20 21:26:04
.
Co, nie podobało się, nazwanie tego skur...stwem w państwie strukturalnie skur...skim.
2016-09-20 15:26:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi