niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny pawilon na bulwarach

Kolejny pawilon na bulwarach

Kolejny pawilon na bulwarach
Data publikacji: 2017-06-19 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 2660 270348

Nad Odrą przybędzie pawilonów. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnego - na Bulwarze Gdyńskim. Mieścić się w nim będzie lokal gastronomiczny.

- Będzie to pierwszy stały punkt z ofertą restauracyjną na bulwarach po tej stronie Odry - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

Budowa ruszyła we wtorek, jednak na otwarcie restauracji i przyjęcie pierwszych gości trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

Ale to nie koniec nasycania gastronomią i handlem przez lata bezludnego rejonu Szczecina. Zaraz obok budowanego pawilonu niebawem ma powstać kolejny.

- W konkursie na dzierżawę gruntów na Bulwarze Gdyńskim w roku ubiegłym wygrały dwie firmy, z których każda może postawić własny punkt o maksymalnej powierzchni 60 mkw. W sezonie letnim przy restauracjach funkcjonować będą mogły także niewielkie ogródki. Punkty stylistyką nawiązywać będą do tych po drugiej stronie rzeki.

Przypomnijmy, że w „pudełkowej" stylistyce na wyremontowanych Bulwarze Piastowskim i Nabrzeżu Pasażerskim stoi już osiem pawilonów. W większości z nich dominuje gastronomia - m.in. restauracje grecka, skandynawska, włoska, szaszłykarnia. W jednym jest sklep z pamiątkami i rękodziełem.

Przyszedł teraz czas na ożywienie nabrzeży po drugiej stronie rzeki. Dwa nowe miejsca pojawią się także na Bulwarze Gdyńskim. Funkcjonuje tam także ogródek kawiarniany z jasnymi koszami plażowymi zamiast stolików. Dodajmy, że Bulwarem Gdyńskim dojdziemy do kolejnej atrakcji - Łasztowni, odrestaurowanej Starej Rzeźni, która stała się jednym z centrów turystyczno-kulturalnych miasta.

(kl)

Na zdjęciu: Przyszedł czas na gastronomiczne ożywienie po drugiej stronie Odry. Budowany pawilon będzie w stylistyce od lat lansowanej przez Miasto.

Fot. Marek Klasa

Komentarze

:)
@odra- otwórz lokal i rozdawaj za darmo ,akurat ze lokale powstaja to dobrze i w rozsadnej liczbnie bo nie kazdy moze lub chce pic piwo w plenerze i sikac w toi toiu
2017-06-19 16:43:46
ckm
nie ma to jak budy i budki, ale odpadającymi deskami na tym nabrzeżu nie ma kto się zająć ?!
2017-06-19 15:48:16
Sylwia.
Uroda szczecińskich bulwarów odchodzi w zapomnienie niestety , czy spacerując trzeba od razu jeść ,pić ,chyba nie.Jest tyle na to miejsc ,nawet na starówce.
2017-06-19 13:27:54
Esteta
Jak można tak oszpecać bulwary
2017-06-19 12:53:20
odra
Wszystko będzie zależeć od pazerności właścicieli. Albo pójdą w stronę łatwizny i ustalą wysokie ceny, bo i tak nie mają konkurencji, a trzeba szybko uzyskać zwrot poniesionych nakładów, albo ustalą rozsądne ceny, przez co przyciągną liczną rzeszę stałych klientów, którzy rozpropagują chwałę lokalu po tej stronie Odry. Ciekawe, która opcja wygra.
2017-06-19 12:45:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi