środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kobieta w Odrze, nastolatek w oknie

Kobieta w Odrze, nastolatek w oknie

Kobieta  w Odrze, nastolatek w oknie
Data publikacji: 2017-02-08 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:09
Wywietleń: 231 212189

Kobieta wskoczyła do Odry ze szczecińskiej Trasy Zamkowej w środę wieczorem (8 lutego). Na miejsce wezwani zostali strażacy i policjanci. Nim służby ratunkowe dotarły na miejsce z wody kobietę udało się wyciągnąć na nabrzeże znajdującym się w pobliżu mężczyźnie i dwóm kobietom. Niedługo po tym zdarzeniu, przed godz. 20, strażacy odebrali wezwanie do jednej z kamienic przy ul. Jagiełły z sygnałem, że mężczyzna stoi w oknie i zamierza skoczyć.  

- Zgłoszenie o zdarzeniu nad Odrą otrzymaliśmy o godz. 19.26 - poinformował nas dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Przed naszym przybyciem na miejsce kobietę wyciągnęły z wody trzy osoby. Wezwana została również policja. Natomiast funkcjonariuszom policji udało się odwieść od skoku z okna mężczyznę i wciągnąć go z powrotem do mieszkania przy ul. Jagiełły. 

-  Do nas zawiadomienie o zdarzeniu nad Odrą dotarło ok. godz. 19.30. Z pierwszych relacji świadków wynika, że kobieta skoczyła do rzeki, ale o własnych siłach dopłynęła do brzegu, a wyszła na brzeg dzięki pomocy znajdujących się tam w tym momencie osób. Karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała ją do szpitala. Badamy tło tej sytuacji i okoliczności całego zdarzenia. Wyjaśniać również będziemy okoliczności zdarzenia przy ul. Jagiełły. Sygnał o tym, że nastolatek chce skoczyć z okna, odebrany został od jego ojca. Sytuację na szczęście udało się również opanować - powiedziała nam podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. ©℗

(MIR)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

Sylwia
Tą kobietę wyciągał mój mąż i widział całe zdarzenie i nie wyglądało to na to żeby ona sama wskoczyła do wody bo spadła bokiem a nie prosto
2017-02-12 13:19:17
Gdy - Lewa nie rowna sie Prawej... ??
A moze warto tych "Skoczkow" po powaznych rozmowach z Psychologami... alibo skierowac na powazne Leczenia Psychiatryczne... alibo "na sile" skierowac do pewnych prac !! I kto wie, czy "po czesci nie sa winni" Narciarscy Skoczkowie, ktorzy ostatnio odnosza az takie sukcesy ! Ponoc niekiedy bywa i tak... ze taka czy inna Reklama, potrafi rowniez "zadzialac" i na Ludzka Psychike - kto wie...??
2017-02-09 11:52:35
to wołanie o pomoc
Lepiej byłoby zapytać dlaczego nie chce żyć a nie pytać po co go ratować....
2017-02-09 11:08:48
rob
Ktos jest POwaznie chory i niech leczy nogi bo glowy juz nie warto a jak juz skakac to tak o 3 -4 w nocy wtedy zamiar sie powiedzie.19 30 to tylko sygnal "zauwazcie mnie"
2017-02-09 09:31:08
Wodman
Niektórzy ludzie nie szanują życia,a są tacy co starają się je utrzymać za wszelką cenę.
2017-02-09 07:29:04
gosc
to tylko przykład na to jak słaby jest umysł człowieka i łatwo ulega załamaniu....
2017-02-09 06:49:58
@Gdzie sens, gdzie logika?
Bo jest więcej warty od ciebie.
2017-02-09 00:49:00
Gdzie sens, gdzie logika?
Po co ratować kogoś, kto nie chce żyć?
2017-02-08 23:15:16
Patrycja
Co się dzieje, że ludzie są zdolni do takiego czegoś ?! Ostatnio mój znajomy Św.pamięci, teraz kolejna osoba... Jak to jest, że skaczą a zaraz jednak sobie zdają sobie sprawie, że chcą żyć.. Szanujmy swoje życie... niektórzy by oddali wszystko aby żyć, być zdrowym..