sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jest śledztwo ws. nieprawidłowości w PŻM

Jest śledztwo ws. nieprawidłowości w PŻM

Jest śledztwo ws. nieprawidłowości w PŻM
Data publikacji: 2018-01-22 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 2001 310602

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące nieprawidłowości związanych z obrotem fikcyjnymi fakturami oraz praniem brudnych pieniędzy w szczecińskiej PŻM. Sprawę firma sama zgłosiła śledczym kilka miesięcy temu.

We wrześniu ubiegłego roku Polska Żegluga Morska złożyła w Prokuraturze Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodziło o nieprawidłowości związane z obrotem fikcyjnymi fakturami oraz praniem brudnych pieniędzy. W wyniku tych działań PŻM straciła co najmniej 20 mln złotych. Według przedsiębiorstwa wniosek do prokuratury był konsekwencją wewnętrznego audytu przeprowadzonego przez Dział Kontroli PŻM.

– Dział ten reaktywowany został w marcu 2017 roku, po kilkunastoletniej przerwie w jego działalności. Audyt obejmował okres od roku 2004 aż do chwili obecnej - informował we wrześniu 2017 roku Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Grupy PŻM.

Teraz już wiadomo, że śledczy zajęli się sprawą.
- Otrzymaliśmy informację ze szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej o wszczęciu dochodzenia w tej sprawie - stwierdził Gogol.

(dar)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Wiesiek
Śledztwo jest, dowodów brak. Wszyscy wiedzą, ze to zemsta Brzezickiego na Szynkaruku. Polityczny proces na polityczne zamówienie się szykuje.
2018-01-23 12:02:25
Tomek
Panie Brzezicki cofnijmy się do początku. Za czyjego dyrektorowania PZM się rozmnożył i stworzył ciepłe posadki w utworzonych spółkach i spółeczkach? Przecież wiemy, ze kasy w Polsce nie ma tylko jest poupychana na kontach ale nie w Polsce. Kasa się znajdzie i finanse będą przejrzyste jak z powrotem wrócimy do jednej firmy a nie jak obecnie jedna spółeczka frachtuje, kolejna rozlicza remonty itp. I żeby nie było robią to tylko dla jednego PZM. Te spółki i spółeczki są sztucznymi tworami dla upłynniania kasy i żeby jednostki na tym zyskały a nie pracownicy. Może tym właśnie wątkiem szanowna prokuratura się zajmie. Jak to się np. remonty w PZM robi
2018-01-23 10:31:34
.
Czas pokaże, czy ktoś pójdzie siedzieć i nie będzie to płotka.
2018-01-23 06:37:03
Ajo
A poprzedni dyrektor? No cóż,znowu jest dyrektorem,teraz Żeglugi Świnoujście.A marynarzom obnizono pensje i zabrano wszelkie dodatki.Nawet odprawę emerytalną zabrano.To marynarze doprowadzili do takiej sytuacji firmy?
2018-01-22 22:30:04
Były.....
Yy aaaa. Apółki master chyba nie ma już. Z tego co pamiętam to się zwinęła.... Tak całkiem przypadkowo tak ze dwa miesiące przed ustaleniem zarządu komisarycznego. Hmmmmm..... Ciekawostka. Tak się zagłebić to chyba w zarządzie mastersów zasiadał ughrm.... Ktoś z byłych pracow ików pżm. Szkoda firmy nie było źle no ale cóż. Trzeba żyć.
2018-01-22 21:30:55
Były pracownik
Jakoś od jakiegoś czasy nie widuję statków PŻM na nabrzeżu spółki "MASTER".Co się stało?Czyżby przypadek?
2018-01-22 19:56:27
Do zak
Jaki KOD? Idź się lecz człowieku lub odstaw złe leki
2018-01-22 19:34:18
zak
Ani wyznawca PiS ani Brzezickiego po prostu fakty. To ty jesteś ślepym wyznawcą KOD.
2018-01-22 18:59:51
Do zak
Co Ty bredzisz chłopie? Ślepy wyznawca PiSu czy człowiek powiązany z brzezickim?
2018-01-22 17:49:05
zak
PO chciała komercjalizacji PZM nie udało im sie więc po2012 r przystąpili do zniszczenia firmy od wewnatrz. Podejrzane zakupy nowych statków w Chinach na dziwne kredyty doprowadziły firmę prawie do bankructwa. Dziękuje Bogu że PiS wygrał wybory bo dzisiaj po firmie nie byłoby śladu.
2018-01-22 17:28:47
Obserwator
Kolejna zasłona dymna mająca na celu odwrócenie uwagi ludzi i mediów od tego, że brzezicki nie radzi sobie z prowadzeniem firmy.
2018-01-22 17:06:39
OBSERWATOR(R)
dostałem od razu telefon od mediów z prośbą o komentarz do tego wydarzenia. Rozmawiałem z TVN, Polsatem, TV Trwam oraz TP . Biorą mnie za wybitnego komentatora politycznego i gospodarczego. Mój komentarz jest krótki. Cieszę się ,że obecna władza jest zdeterminowana rozliczyć poprzedni Zarząd w tym Pawła S , który z tego co wiem piastuje funkcję dyrektora w innej firmie. Myślę ,że to jest bardzo dobry kierunek i tam tkwi sukces śledztwa.
2018-01-22 17:05:37
Pracownik lądowy
Ciekawe, czy śledczy sprawdzą w jaki sposób zatrudniono syna przewodniczącego rady pracowniczej - Mirosława Folty.
2018-01-22 17:03:47