sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Iskierki i piękny Szczecin

Iskierki i piękny Szczecin

Iskierki i piękny Szczecin
Data publikacji: 2016-12-16 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:04
Wywietleń: 805 184769

Wały Chrobrego, Plac Solidarności, filharmonia, Zamek Książąt Pomorskich i wiele innych urokliwych miejsc można podziwiać na nowych widokówkach Szczecina. Zdjęcia do nich wykonały dzieci z Zespołem Downa z Placówki Specjalistycznej "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

 - Dzieci uczestniczyły w specjalnych zajęciach pod kierunkiem profesjonalnego fotografa. Następnie wraz z nim wyszły w plener i fotografowały atrakcyjne turystycznie miejsca Szczecina - powiedziała Joanna Nowacka, koordynator placówek oświatowych. - Chcieliśmy pokazać Szczecin, jako miasto otwarte i przyjazne na potrzeby różnych grup społecznych. Na niektórych widokówkach, oprócz atrakcji turystycznych, znalazły się też zdjęcia dzieci.

W projekcie wzięło udział dziesięcioro uczestników zajęć "Iskierkowych" w wieku od 6 do 15 lat. Efektem ich pracy jest 10 ładnych pocztówek, wydanych w nakładzie 3 tysięcy. Są one bezpłatnie dostępne dla turystów i mieszkańców Szczecina w  urzędach, hotelach, restauracjach, księgarniach i miejscach odwiedzanych przez turystów.

Fotografie na widokówkach dzieci wykonywały w lipcu, jesienią przygowano skład i druk. Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Szczecina i był realizowany przez TPD pod nazwą "Aktywne Iskierki". W czwartek w Teatrze Polskim odbył się finisaż jednodniowej wystawy, wieńczącej cały projekt. Teraz wystawa będzie prezentowana m.in. w siedzibie TPD i Urzędzie Miasta.

Zdaniem Joanny Nowackiej dzięki tym zajęciom, dzieci poznały nie tylko technikę kadrowania zdjęć i zasad fotografowania.  Projekt dał im wielką frajdę wspólnego działania, a dodatkowa radość była podczas wystawy, kiedy rozpoznawały swoje zdjęcia. Na rewersie każdej pocztówki znajduje się wyczerpujący opis prezentowanych miejsc oraz nazwiska wszystkich autorów fotografii. ©℗(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj.: Dzieci z Zespołem Downa przygotowały atrakcyjne widokówki

 

Komentarze

gh
A gdzie można kupić/dostać te pocztówki?
2016-12-19 14:56:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi