sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gryfinianie pytają, gdzie jest ławeczka

Gryfinianie pytają, gdzie jest ławeczka

Gryfinianie pytają, gdzie jest ławeczka
Data publikacji: 2017-10-22 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23 16:59
Wywietleń: 629 297688

– Nawet głupiej ławeczki nie potrafią zamontować – skarży się nasz Czytelnik na urzędników gryfińskiej gminy, wskazując, iż ławka przy ulicy Flisaczej miała być zamontowana już dawno.

– Sklepy znajdujące się na końcu tej ulicy odwiedza wielu klientów. Nie wszyscy mają samochody, dużo osób przemierza tę drogę pieszo. Najczęściej są to starsi mieszkańcy i rodzice z małymi dziećmi. Ludzie upominali się o montaż takiego siedziska. Miejscowa prasa trąbiła, że magistrat o tym wie, i że sprawa będzie załatwiona. Miejsce przygotowano bodajże w ubiegłym roku, tylko ławeczki nadal nie ma – mówi.

Gryfinianina poruszył zwłaszcza widok matki, która karmiąc dziecko kucnęła, bo nie miała gdzie usiąść. Ulica Flisacza ma około 800 metrów długości. W całym jej ciągu pieszym nie ma ani jednej ławki. Czy jest potrzebna? Wszyscy przechodnie, zapytani o to podczas gromadzenia przez nas informacji, odpowiedzieli twierdząco.

- Przez cały dzień chodzi tędy wiele osób – zatrzymuje się na chwilę rozmowy starszy mężczyzna. – Na takiej ławce można by na chwilę przysiąść i odpocząć. Kiedy dźwigam ciężkie torby ze sprawunkami, to muszę na moment odsapnąć. Przystaję wówczas mniej więcej w połowie drogi, najczęściej w miejscu przygotowanym pod ławkę. Pani nie wie, dlaczego jej jeszcze nie postawili?   

Ulica Flisacza w Gryfinie wchodzi w skład drogi krajowej nr 31, więc pytanie w imieniu naszych Czytelników kierujemy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- GDDKiA nie ma w swoich planach ustawiania ławek. Natomiast w przypadku tego miejsca było uzgodnione z gminą Gryfino, iż GDDKiA przygotuje miejsce pod ławkę, a samą ławkę ustawi gmina Gryfino we własnym zakresie. Miejsce pod ławkę zostało wykonane w roku ubiegłym o czym poinformowaliśmy przedstawiciela Urzędu Gminy, który zadeklarował, że ławka zostanie ustawiona wiosną bieżącego roku – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. 

- I znowu mamy obiecanki-cacanki – komentuje gryfinianin, który zasygnalizował nam problem.

Tekst i fot. (akme)

Komentarze

2 Laweczki - by zadowolic i rozwiedzionych
A moze od razu postawic 2 laweczki, gdyz za jakis czas nie "okazalo sie" ze 1-na to za malo, no i musza byc Mocne by "napakowani"... je NIE po-roz-ry-wali ! A, by Nie dzwigac zakupionych towarow, to warto zalatwic sobie "specjalne" wozki z torbami - dla wiekszej ilosci towarow ! Chyba ze Komus pasuje i... taczka ??
2017-10-22 15:29:12
;
Ważne, że urzędnicy mają stołki ;)
2017-10-22 11:35:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi