czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gdzie się podziało „Niechorze”?

Gdzie się podziało „Niechorze”?

Gdzie się podziało „Niechorze”?
Data publikacji: 2016-01-19 12:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 3128 104587

Przez cały sezon letni atrakcją terenu koło latarni morskiej w Niechorzu był potężny neon z nazwą miejscowości. Wielu turystów wykonywało w tym miejscu fotki, które były pamiątką z wakacji. Dziś neonu już nie ma, ale czy wróci? Wbrew obiegowej opinii nie został on zdemontowany na okres zimy, a zdjęty przez Janusza Zalewskiego, właściciela pogorzelickiej „Sandry”, który zagospodarował teren wokół latarni i wybudował tu dwie restauracje. Zgodnie z porozumieniem z władzami gminy przez 10 lat miał nie płacić czynszu i dalej inwestować w teren, którego nikt poza nim nie chciał.

Niestety, gmina zmieniła zdanie, więc Zalewski zdemontował nie tylko napis, ale także oświetlenie terenu i zabrał ławki. - Zastanawiam się, czy nie rozebrać położonego polbruku. Z tą gminą nie da się współpracować, gdyż jest fatalnie zarządzana - dodaje.

Zalewski buduje na terenie „Sandry” trzy nowe baseny, co spowoduje, że jak napełni je wodą, to będzie płacił za wywóz śmieci ok. 260 tys. zł. Teraz płaci ok. 70 tys. zł, ale w gminie przyjęto zasadę, że woda będzie przeliczana na wyprodukowane śmieci, które fizycznie nigdy nie powstaną, ale płacić za ich wywóz trzeba będzie. Więcej w piątkowym w artykule „Ile śmieci jest w basenach?”

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Gdzie się podziało „Niechorze”?

Komentarze

Barti
Rewalska loża chazarska obrażalska.Misteczko piękne ludzie hieny jak zawsze
2017-01-26 16:45:34
turysta
czas oby takie napisy neony powstawały z gminy i czas aby zmienić wójta karierowicza
2016-08-06 11:00:08
Chiena rewalska
Ale co? że ma wielki pensjonat i praktycznie za darmo działkę dostał bo te kawiarnie to zysk przynoszą komu? gminie? czy Panu Zalewskiemu? to pozostałych opłat też ma nie płacić?. Co za ciekawe myślenie.
2016-01-21 17:23:55
NN
ZAZDROSZCZĄ PANU ZALEWSKIEMU ALE DZIEKI NIEMU JA TEŻ MAM WCZSOWICZÓW ,ZRZUMCIE ŻE JAKBY NIE SANDRA TO BYŚCIE WIELE INERESÓW ZIMĄ ZAMKNELI CHIJENY REWALSKIE
2016-01-20 17:03:55
janek
Co to za tendencyjny artykuł?. Ludzie kochani swoje rachunki należy płacić. A ten przedsiębiorca kim jest żeby oceniać Wójta który wybrany jest w powszechnych wyborach?. A może gdyby kupił ten teren to gmina miała by mniej długów? Ja to widzę tak: rozebrać wszystko łącznie z restauracjami zapłacić za dwa lata dzierżawy gminie niezłą sumę i tyle.
2016-01-20 11:25:30
Mędrek
Opłata za wywóz śmieci liczona od zużycia wody to jedno a opłata za wodę do wypełnienia basenu to co innego
2016-01-19 16:55:39
Wielbiciel Chloru
Mam nadzieję, że redaktor rzetelnie napisze artykuł , z którego będzie wynikać ilu ludzi przewija się rocznie przez pokoje owego Pana. Jestem ciekaw ile śmieci produkuje i ile na tej gminie zarabia, bo chyba wydatki powinny być adekwatne do zarobków. Wszyscy wiemy, że nie jest to pensjonacik na 100 ani 300 miejsc. No chyba , że robi to charytatywnie w trosce o dobro nas mieszkańców. Rozumiem, że wstęp na aquapark będzie darmowy a właściciel nie będzie na tym interesie zarabiał. No cóż wtedy przyjmuję, do wiadomości, że spędzający tam czas ludzie będą swoje śmieci wyrzucać do gminnych pojemników i za wszystkie te śmieci zapłacimy my, mieszkańcy ? Panie redaktorze proszę zrobić porównanie - ilość osób odwiedzających ośrodek - przychód - opłata za wodę - opłata za śmieci. Już nie mogę doczekać się tego artykułu :) swoją drogą, żenujący sposób pokazania włodarzom kto ma ostatnie zdanie w gminie .
2016-01-19 16:53:11
Pływak
Ach te lokalne sitwy. Są trwalsze od komunizmu. A właściciel basenów będzie musiał wodę do nich wozić cysternami z innej gminy i po problemie.
2016-01-19 13:30:47
Nana
Umowy trzeba mieć na papierze, dzięki temu można egzekwować zapisane treści. Jeżeli pan Z podejmuje działania nie mając decyzji na papierze, musi liczyć się z takimi sytuacjami. Redaktor też powinien to wiedzieć.
2016-01-19 13:15:52
Zdziwiony
Dla mnie to duży ośrodek wręcz hotel reklamowany wszędzie to i opłaty i rachunki duże. Ja mam pensjonat z 10 pokojami na wynajem w Rewalu i opłata za śmieci od wody mnie nie powala na łopatki.
2016-01-19 13:15:08
Niechorzak
My wszyscy płacimy za śmieci od wody nie tylko ten Pan.
2016-01-19 12:55:46
Niechciany teren
A może gmina nie zmieniła zdania, tylko po prostu ktoś zacząć chcieć mieć ten teren;)
2016-01-19 12:38:51
.
Pan Zalewski nie jest pierwszym, który został wycyckany przez III RP Złodziejską. Życzę pomnożenia majątku na terenie innego państwa, polecam Wielką Brytanię lub Danię.
2016-01-19 12:10:10