piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gdzie bezpiecznie, a gdzie nie?

Gdzie bezpiecznie, a gdzie nie?

Gdzie bezpiecznie, a gdzie nie?
Data publikacji: 2016-02-07 09:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:35
Wywietleń: 873 115764

W całym kraju trwają prace nad mapą bezpieczeństwa. Jej przygotowaniem zajmuje się przede wszystkim policja, ale pomagać będą i inne służby, a także samorządy i - po prostu - ludzie. 11 lutego (czwartek) debata nad tym, jak powinna wyglądać taka mapa w naszym województwie - odbędzie się w Szczecinie.

Na dyskusję zaproszeni zostali przedstawiciele urzędu wojewódzkiego oraz władze samorządowe z powiatów. Będą również strażnicy miejscy, strażnicy leśni, ratownicy wodni, inspektorzy handlowi itd.

- To ma być narzędzie, na które naniesione będą pewne informacje, każdy będzie mógł je zobaczyć. My zresztą w naszym regionie zrobiliśmy już coś podobnego - jeśli chodzi o wypadki drogowe. Nie chcemy być natomiast jedynymi twórcami mapy i zależy nam, by znalazły się na niej zagrożenia szeroko pojęte, czyli nie tylko to gdzie i kiedy do jakiego przestępstwa doszło, ale też np. poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Czym ono tak naprawdę jest, przy czym każdy ma przecież inne - tłumaczy kom. Przemysła Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Szczecina, ale jeśli ktoś spoza również będzie chciał uczestniczyć, także jest mile widziany.

Podobne spotkania będą również odbywać się w miastach powiatowych Zachodniopomorskiego.

- Chcemy zobaczyć, czy nasze rejony zagrożenia pokrywają się z tymi, gdzie mieszkańcy czują się bezpiecznie albo nie, czy problem ma tam inna służba - wyjaśnia kom. Przemysław Kimon. -

 Początek dyskusji o godz. 11 w auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej. Będzie ona transmitowana w internecie. ©℗

(kol)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską