piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Epidemia i znęcanie się nad zwierzętami?

Epidemia i znęcanie się nad zwierzętami?

Epidemia i znęcanie się nad zwierzętami?
Data publikacji: 2017-06-13 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:25
Wywietleń: 211 268922

W miniony weekend na portalu społecznościowym poruszenie wzbudziła seria zdjęć. Na jednym z nich leżał pies w kałuży krwi i otoczeniu pełnym czerwonych plam w schronisku dla bezdomnych zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie.

Ratusz uznał doniesienia za ważne i w poniedziałek (12 czerwca) wyszły dwa pisma prezydenta Piotra Jedlińskiego w sprawie zbadania ewentualnych nieprawidłowości w zarządzanym przez miejscowy oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (TOnZ) „Leśnym Zakątku” przy ul. Mieszka I 55. Adresatami byli: komendant miejski policji Krzysztof Sieląg i powiatowy lekarz weterynarii Marek Kubica. Głowa miasta zwraca się, aby służby podjęły stosowne działania kontrolne.

Małgorzata Leśniewska i Natalia Zawadzka informowały w internecie, że w schronisku dla bezdomnych panują choroby wirusowe (parwowiroza psów i paleukopenia kotów), brak jest dezynfekcji i odpowiednich leków, toteż czworonogi umierają. Poza tym – zdaniem zatroskanych mieszkańców – dochodzi do przypadków znęcania się nad zwierzętami.

– Zarzuty nigdy nie były tak poważne – powiedział Tomasz Czuczak, sekretarz miasta.

Warto przypomnieć, że 12 maja br. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Koszalinie wydał decyzję o zakazie prowadzenia placówki przez TOnZ i skreślił organizację z rejestru podmiotów nadzorowanych. Zastrzeżenia dotyczyły m.in. nieprzestrzegania przepisów weterynaryjnych w ciągu minionych trzech lat.

Ratusz, który umowami z towarzystwem związany jest od 2009 roku, gdy zarządzało jeszcze schroniskiem dla zwierząt przy ul. Topolowej, czeka też na opinię Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Szczecinie, do którego odwołanie wysłał oddział TOnZ. Jeśli wysuwane zarzuty się potwierdzą, miasto odstąpi od zawartej umowy i będzie musiało ogłosić konkurs na nowego gospodarza „Leśnego Zakątka”. ©℗

(m)

Fot. Dariusz Gorajski/Archiwum

Komentarze

Zwolnieni ze schroniska .
Oglądaj ! https://youtu.be/NbaU8sYaKF8
2017-06-19 17:49:57
M.Dem.
To nie przypadki, nie ewntualnosci znęcania się nad zwierzętami. To stały element aktywności życiowej niejednej społeczności. Powód do dumy: "siła złego na jednego", czyli "bohaterowie" w liczbie wiekszej od jednego, z masa ciala kazdego wieksza od wagi zwierzaka bezbronnego, przejmuja go od wlasciciela okrutnie skrzywdzonego tym ze wypadalo dac zwierzakowi troche jesc, jakies miejsce. Ludzie z upodobania okrucienstwa a nie tylko z wymuszenia. To jest problem społeczny. Nie do udawania ze go nie ma (problemu) ale do rozwiazania w randze problemu politycznego rozwoju totalitaryzmu.
2017-06-13 16:53:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi