czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Dziesięć tysięcy za nocleg

Dziesięć tysięcy za nocleg

Dziesięć tysięcy za nocleg
Data publikacji: 2017-07-28 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 09:47
Wywietleń: 2076 283091

Już tylko tydzień dzieli nas od finałów regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Do naszego miasta zawiną największe żaglowce świata, kończące wyścig po Bałtyku. Zawitają też gremialnie turyści. Jak już dwukrotnie (w latach 2007 i 2013) mogliśmy się przekonać – TSR ma wyjątkową siłę przyciągania.

Miejsc w szczecińskich hotelach w dniach 5-8 sierpnia nie ma już od dawna, chociaż… Jeszcze w czwartek nie była to do końca prawda. Można było bowiem zarezerwować pobyt dla dwóch osób w terminie od 5 do 7 sierpnia w hotelu Radisson Blu za jedyne… 2346 złotych. Poza tą propozycją portal Booking.com oferował w podanym terminie noclegi jeszcze w ponad pięćdziesięciu miejscach w Szczecinie, ale to już wszystko tzw. apartamenty, w końcu coraz popularniejsze także w naszym mieście. Podczas gdy jednak w Warszawie za dwie doby w dwupokojowym apartamencie w centrum (Stare Miasto, Nowy Świat, Łazienki) nawet w najbardziej atrakcyjnych terminach zapłacimy 400–500 złotych, to w Szczecinie podczas TSR jest już bardzo ekstremalnie. Najtaniej na prawobrzeżu – 900 złotych za dwie noce za dwie osoby. Ale w śródmieściu ceny zaczynają się od dwóch tysięcy i dochodzą do 5600 zł.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z XX miesiąca 2017 r.

Berenika LEMAŃCZYK

 

Komentarze

Noclegowy
Naprawdę sporo pieniędzy, nie byłoby mnie w życiu stać na taki wydatek. Trzeba przyznać, że potrafią swoje wydać na takie przyjemności. Ja korzystam zawsze z tanich hosteli i noclegowni, którym wcale nie można ująć komfortu, polecam choćby http://www.noclegiuanety.pl/ nieopodal lotniska w Modlinie, dla podróżnych w sam raz.
2017-09-06 09:37:24
@ "poznaniak"
Aleś upierdliwy. Żal coś ściska? To, że jakiś brukowiec coś napisał, czyli o rzekomym "wstydzie na całą Polskę" o którym teraz się dowiaduję, nie znaczy że to prawda. Nie rób z igły widły. Bardzo często tam gdzie bawi się dużo młodych ludzi zostają po nich przez pewien czas śmiecie i nikt nie robi z tego powodu sensacji. Jeżeli bawią się w nocy do rana, to nikt nie będzie na bieżąco w ciągu nocy po nich sprzątał śmieci. Rano przychodzą odpowiednie służby i to robią. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Trzeba dużo złej woli, żeby robić aferę z tego, że kiedy 90% mieszkańców śpi nie zostały tam jeszcze posprzątane śmieci. Chociaż z przypadkami dewastacji można spotkać się w każdej miejscowości, to na bulwarach w Szczecinie nikt niczego nie degraduje, nie dewastuje i nie niszczy. Dotarło w końcu?
2017-07-29 23:41:24
poznaniak
Nawet FAKT opisuje bałagan na bulwarach - wstyd na całą Polskę. tyle kasy poszło na te inwestycje a ludzie tego nie szanują i dewastują, niszczą i degradują.To jest możliwe tylko w Szczecinie. Ciekawe co na to Wasz Krzystek Piotr Prezydent. Kasę pompuje w bulwary aby ludzie mieli gdzie pić alkohol na świeżym powietrzu. Stworzył infrastrukturę pod dobry biznes dla gastronomii , browarów i wytwórni alkoholi. Firmy sprzątające też zarobią. Szczecin nie dorósł do tego typu atrakcji miejskich - zaraz te nadodrzańskie tereny ulegną dewastacji i wpadną w ruinę.
2017-07-29 21:07:22
@ obserwator "poznaniak"
Na 2.25 milionów uczestników imprezy coś takiego niestety mogło się stać, ale kradzieże zdarzają się wszędzie. Także w Szczecinie. To nieprawda, że ludzie mówili tylko o tym a nie o jachtach. Było tam tysiąc lepszych tematów do konwersacji. Teoria o jakichś "wodnych muszkieterach" jest wyssana z palca. Tam okazja uczyniła złodzieja, ponieważ jachty stały na uboczu, były otwarte, a załoga spała.
2017-07-29 16:22:58
obserwator
Jeśli chodzi o kradzieże i kieszonkowców to Poznaniak ma rację w zupełności. Na ostatnich regatach okradziono kilka mniejszych jachtów cumujących przy Wałach Chrobrego. Z laptopów . kamer , aparatów fotograficznych i dokumentów z kartami płatniczymi. Wstyd na całą Polskę.Miasto musiało zwracać poszkodowanym straty. W świat poszedł jednak negatywny przekaz.Ludzie nie mówili o jachtach tylko o zuchwałej kradzieżach z jachtów ( zapewne załoganci byli pijani w sztok) Wszystkie jachty powinny być zastawione metalowymi barierkami z kordonem ochrony.Najlepiej oglądających umiejscowić na poziomie WSM UW . Do Szczecina na tego typu imprezy nad wodą z uczestnictwem jachtów przyjeżdżają wyspecjalizowane grupy złodziei od obrabiania jachtów i innych jednostek pływających tzw. wodni muszkieterowie.
2017-07-29 14:55:00
padnę ze śmiechu !
"poznaniak" porównuje Poznań do Berlina,Amsterdamu i Paryża..... pęknę ze śmiechu ! to są różne światy .... a czy on w ogóle tam był ?
2017-07-29 13:20:10
@ "poznaniak"
"Poznaniak" przestań bredzić. Taki z ciebie "wybitny znawca urbanistyki i rozwoju miast" jak z kozich czterech liter trąba. Po twoich bredniach widać, że bulwarów w Szczecinie nie widziałeś na oczy.
2017-07-29 13:09:35
poznaniak
Mieszkam w Szczecinie od 2 lat jako wybitny znawca urbanistyki i rozwoju miast z Poznania. Zostałem zatrudniony jako wsparcie intelektualne i innowacyjne dla Waszego miasta- Szczecina Bulwary to fajna miejscówka dla pijaków , alkoholików , meneli.Worki szkła, aluminium i śmieci po każdym weekendzie.A zjawisko nasili się podczas regat.Regaty to igrzyska dla ludu.Browary i producenci alkoholu zacierają ręce.W tym czasie na bulwarach będą falować tłumy podchmielonych turystów. Kieszonkowcy już zacierają ręce z powodu ogromnego utargu.Pilnujcie portfeli.W tym czasie zapraszam do Poznania wszystkich mieszkańców Szczecina.
2017-07-29 11:25:07
@ tak (nie) jest
Wieczorem uciekać z Wałów Chrobrego? A to niby dlaczego? Boisz się ciemności? Żaglowce na żywo, to nie to samo co na ekranie.
2017-07-29 10:53:33
@ "poznaniak"
A do Szczecina to się niby wjeżdża polną drogą? Poznań jak wielki świat, pewnie prawie drugi Dubaj :))))) Jak chcesz aby Poznań był tak do przodu, to dogońcie najpierw Szczecin w ilości turystów i jakości nowoczesnej architektury ;)
2017-07-29 10:40:50
tak jest
tysiace ludzi - zwlaszcza wieczorami nalezy omijac wały chrobrego jescze rano to się mozna między żaglowcami przespacerować ale im bliżej nocy tym szybciej trzeba stamtąd uciekać! P.S. a w niedziele wszystko bedzie lepiej widac na zywo w TV
2017-07-29 09:20:48
Iwon
W komentarzach zanosi się na wojnę międzymiastową, a przecież prawda jest bardzo prosta :Szczecin nie ma tego co Poznań, a Poznan tego co Szczecin - i na tym polega ich atrakcyjność, na odmienności.
2017-07-29 02:48:28
babaj
..tak to jest, kiedy pazerność wygrywa z rozsądkiem:-(
2017-07-29 01:53:40
@ "poznaniak"
A do Szczecina to niby wjeżdża się polną drogą? Poznań i wielki świat :))))))) Jak chcesz, aby Poznań był tak daleko, to niech przegoni Szczecin w ilości turystów i w obiektach współczesnej architektury ;)
2017-07-29 00:33:48
@poznaniak
pokolenia miną a wy dalej będziecie pyry wpierniczać :))))
2017-07-28 21:55:45
poznaniak
Poznań to jak zagranica.Już od samego wjazdu do Poznania szerokopasmówką lub autostradą widać ,że wjeżdza sie jak do innego świata.Jak do Berlina , Amsterdamu , Brukseli, Paryża.Wielki świat , piekni, bogaci ludzie. Pokolenia miną jak nas dogonicie.Ale my bedziemy i tak daleko do przodu.
2017-07-28 21:28:07
Ada
do GOSC: Tak NIE wiedza bo Warta wyschla u nich daaaawno!!! Ale Szczecinianki to sa BABKI SUPER - i tu sie zaczyna ta ciekawosc poznaniakow>!!!!a czy ciemni to zobaczymy za 9 miesiecy jaki bedzie przyrost naturalny w naszym miescie!!!! HA-HA-HA
2017-07-28 20:34:33
Gość
Czy wszyscy Poznaniacy są tak ciemni, że nie wiedzą, co to żaglowiec?
2017-07-28 19:05:41
szczecinianka
A ja zapraszam do Szczecina przez cały rok. Gdzie jest drugie miasto, którego bulwary pachną czekoladą?
2017-07-28 18:01:27
poznaniak
Zapraszamy do Poznania przez cały rok. Nie dajcie się omamić tym żaglowcom.To tylko ściema jest. Zarobią gastronomia, hotele, taksówkarze , handlarze pamiątkami, kieszonkowcy, kluby go- go i panienki.
2017-07-28 17:02:39
marynarz
dla takich widoków warto! https://www.youtube.com/watch?v=Fy2_qmkm9SQ