niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Drugi sezon motorówek też udany

Drugi sezon motorówek też udany

Drugi sezon motorówek też udany
Data publikacji: 2015-11-11 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 1392 36668

Ponad 15 tysięcy kilometrów przepłynęły łącznie w tym sezonie motorówki Żeglugi Szczecińskiej. Wypożyczalnia łódek, którymi można kierować bez specjalnych uprawnień, działa od zeszłego roku. Zaczęto od dwóch. Pomysł chwycił i w tym roku pływały już cztery motorówki. Właśnie zdjęto je z wody na zimę.

Mają silniki o mocy 9,8 KM, więc nie trzeba posiadać patentu sternika motorowodnego, by nimi kierować. Każda może zabrać do pięciu osób. Pierwsze były „Małgorzatka” i „Tereńka”. W zeszłym roku przepłynęły łącznie ponad 7 tys. km. Były chętnie wypożyczane, więc na ten sezon Żegluga Szczecińska przygotowała kolejne dwie: „Klaudynkę” i „Romkę”. I choć cena za pierwszą godzinę korzystania z motorówki wzrosła z 50 do 60 zł, zainteresowanie tą formą rekreacji również w tym roku było bardzo duże. Pogoda dopisała i czasem łódki trzeba było rezerwować tydzień lub dwa wcześniej.

– Właśnie oficjalnie zakończyliśmy sezon, we wtorek motorówki zostały podniesione z wody – informuje Dariusz Słaboszewski, prezes Żeglugi Szczecińskiej. – Przepłynęły w tym roku łącznie ponad 15 tys. km. Sprawdziły się pod względem technicznym, nie było z nimi żadnych problemów. Na pochwałę zasługują również użytkownicy, którym dziękujemy za przestrzeganie regulaminu i bezpieczne korzystanie z motorówek.

Przez cały sezon instytucje administrujące wodami oraz pilnujące porządku na Odrze czy Dąbiu nie zgłosiły żadnych zastrzeżeń.

Jak zapowiada Żegluga Szczecińska, w przyszłym sezonie łódek w wypożyczalni ma być jeszcze więcej. ©℗

(ek)

Drugi sezon motorówek też udany Drugi sezon motorówek też udany

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską