czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?

Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?

Co ze Zdunowem i uzdrowiskami?
Data publikacji: 2016-10-13 22:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:58
Wywietleń: 1510 160863

- Samorządowcy PO i PSL zamiast nadzorować podległe im jednostki, martwią się o stołki dla swoich kolegów. W zarządzie województwa panuje degrengolada - radni PiS w sejmiku zachodniopomorskim kolejny raz nie zostawiają suchej nitki na koalicji, która rządzi regionem.

- Zarząd województwa nie sprawuje należytego nadzoru nad jednostkami, które mu podlegają - to zdanie Paweł Mucha, szef klubu radnych PiS w sejmiku, powtarza od wielu miesięcy. Wypowiedział je również w czwartek (13 października), m.in. w kontekście planu przejęcia szpitala w Zdunowie przez szpital na ul. Arkońskiej w Szczecinie. Dodajmy, że połączenia jednostek chce marszałek Olgierd Geblewicz (PO), a sprzeciwiają się temu pracownicy ze „Zdunowa”.

- Z informacji, które do nas docierają, wynika, że decyzja o przejęciu szpitalu w Zdunowie przez szpital na Arkońskiej została podjęta już w sierpniu, a dopiero w najbliższy poniedziałek na komisji zdrowia ma być przedstawiona analiza kosztów i wyniki audytu w szpitalu w Zdunowie - mówi radny Mucha. I podkreśla: - To znaczy, że post factum dorabia się argumentację.

W poniedziałek może być też gorąco w sejmiku w związku ze spotkaniem komisji rewizyjnej. Paweł Mucha będzie pytać o sytuację w uzdrowiskach w Kołobrzegu i Świnoujściu. Interesują go rzekome plany wyprzedaży części majątku i decyzje personalne („praca dla swoich”).

- Uzdrowisko w Kołobrzegu to ogromny kapitał. Jest to największe uzdrowisko w Polsce, które co roku odwiedza do 1 mln kuracjuszy - mówi polityk PiS.

Tego dnia poznamy też wyniki kontroli komisji rewizyjnej w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Szczecinie oraz Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Tu również może pojawić się wątek zatrudniania osób z klucza partyjnego. ©℗

(masz)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Po kontroli ;)
Jakie mogą być wyniki kontroli w ZARR i KARR, skoro w pierwszej Wiceprezesem jest była posłanka PO, a w drugiej Prezesem pani również nie gardząca PO?
2016-10-14 07:40:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje