wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ciąg dalszy układanki na rondzie

Ciąg dalszy układanki na rondzie

Ciąg dalszy układanki na rondzie
Data publikacji: 2017-06-01 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:31
Wywietleń: 258 264944

Wybudowane w ub. roku rondo u zbiegu ulic 9 Maja, Sienkiewicza, Armii Krajowej w Gryfinie, od minionej soboty (27 maja) nosi imię księdza Jana Palicy, pierwszego proboszcza powojennego miasta. Pisaliśmy, że z powodu stwierdzonych w czasie niedawnego przeglądu usterek, rondo to czekał remont.

Prace rozpoczęto krótko przed uroczystymi obchodami związanymi z uczczeniem pamięci zasłużonego księdza. Kamień brukowy otaczający rondo został zdemontowany, jednak drogowcy nie zdążyli ułożyć go zgodnie ze sztuką budowlaną do minionej soboty. Co więc zrobiono? Bruk z powrotem przeniesiono w miejsce, skąd dopiero co został usunięty. Ta prowizorka towarzyszyła uroczystościom, po czym wczoraj (31 maja) ponownie kamienie wybrano, by teraz zamontować je na stałe.

Gryfinianie nie mają litości dla tych, którzy są odpowiedzialni za ten stan rzeczy. I drogowców, i decydentów, i organizatorów uroczystości. Za brak rozmów, uzgodnień , porozumienia. Obawiają się także, by nie okazało się, że prace na rondzie będą trwały – nomen omen – na okrągło.

- Poprzednio to nie my układaliśmy ten kamień, to była inna firma – wykrzykuje w naszą stronę jeden z pracowników. – Po nas już nie trzeba będzie poprawiać.

- Pożyjemy, zobaczymy – w odpowiedzi westchnął jeden z przechodniów.

Tekst i fot. (akme)

Ciąg dalszy układanki na rondzie Ciąg dalszy układanki na rondzie Ciąg dalszy układanki na rondzie

Komentarze

.
Szkoda tylko trawy, bo zielona farba tak łatwo nie schodzi.
2017-06-02 06:46:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej