sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Całuśna Kora

Całuśna Kora

Całuśna Kora
Data publikacji: 2018-01-20 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 2534 309971

Jeszcze pół roku temu miała dom i kochającego opiekuna. Ale odszedł. Po jego śmierci domem Kory jest schroniskowy boks nr 17. Codziennością - tęsknota i samotność. Od września nie znalazł się nikt, kto przy tej starszej psinie zatrzymałby się, spojrzał w oczy i zechciał przyjąć do rodziny.

Kora nie jest ani mała, ani młoda. I urody - nie da się ukryć - jest dość dyskretnej. Nie widać, że na wybiegu bawi się niczym szczeniak: biega, skacze, porywa zabawki, aportuje.

- Tylko sprawia wrażenie statecznej starszej damy. Wystarczy spuścić ją ze smyczy, aby dostrzec w jej oku błysk iście młodzieńczej radości - o tej 8-latce opowiadają jej schroniskowi opiekunowie. - Poza tym jest bardzo ufna i przyjazna wobec ludzi: łagodna, delikatna i nadzwyczaj całuśna. Ładnie chodzi na smyczy. Odpowiada i przychodzi na każde zawołanie, Jedyna jej słabość to smakołyki: jest łasuchem jakich mało. Wobec innych psów nie wykazuje cienia niechęci. Jednak - jak to owczarek - nie daje się obwąchiwać.

Ona potrzebuje uwagi, cierpliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nią dom i serce. Kto chciałby tę włochatą Korę (825/17) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Całuśna Kora Całuśna Kora

Komentarze

M.Dem.
Zachowania zwierzaka wskazuja, w wysokiej mierze, na rodzaj ludzi wsrod ktorych przebywal. Po tym, czego zwierzak sie boi, czego nie podejrzewa ze bac sie trzeba, poznac mozna srodowiska w ktorych bywal. Czy poznamy kiedys oficjalnie wypowiedzi psychologow zwierzecych w tym temacie? Ta konkretna psina miala chyba normalnego, dobrego czlowieka za opiekuna. Szkoda, ze tacy ludzie odchodza.
2018-01-21 06:21:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy