niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bolesław już nie rośnie

Bolesław już nie rośnie

Bolesław już nie rośnie
Data publikacji: 2016-06-06 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:46
Wywietleń: 1463 137991

 Zła wiadomość dla miłośników przyrody. Najstarszy polski dąb Bolesław został powalony przez ubiegłotygodniową wichurę. Drzewo 800 lat rosło w Lesie Kołobrzeskim, w granicach administracyjnych Ustronia Morskiego. Bolesław miał ponad 30 metrów wysokości i pień o obwodzie 7,1 metra. W 2014 roku naukowcy z Instytutu Dendrologii w Kórniku pobrali z niego kilkanaście 1,5 metrowej długości pędów, które miały posłużyć do wyhodowania genetycznych klonów drzewa. Władze Ustronia Morskiego będą się starały, aby jedną z sadzonek zasadzić obok miejsca, w którym rósł leciwy dąb szypułkowy. Sam Bolesław będący pomnikiem przyrody pozostanie tam, gdzie został powalony przez wiatr. ©℗

(pw)

Fot. UG Ustronie Morskie

Komentarze

serwal
To ile morze mieć lat Dąb ? na wysokości jednego metra od ziemi ma w obwodzie 7,30 cm, jest rozłożysty zielony i zdrowy może nie jest tak wysoki jak poprzednik ale żyje , i nikt nim się nie interesuje bo stoi sobie w lesie i tylko miejscowi wiedzą o nim , i to jest na terenie Szczecińskiej Dyrekcji Lasów Państwowych .
2016-06-23 07:13:16
Mario
Komus fora sie pomylily tu jak przeczytacie pisza o DRZEWIE POMNIKU PRZYRODY a nie o polityce!!!!! Dobrze ze zostanie na miejscu, wspaniale drzewo. Oby tylko bylo pilnowane aby nikt go nie pocial i nie wywiozl!!!!!
2016-06-07 01:57:50
Ale Cie PO-nioslo...
PiS nawet Boleslawowi nie przepuscil...! Hmmm, za to wyraznie widac, ze Tobie juz rozum PO-puscil...!!
2016-06-07 00:54:22
Głosowałem na PiS
Ci emeryci , którzy zamiast o drzewie piszą o partiach - IDŻCIE DZIADKOWIE NA SPACER !
2016-06-06 17:37:16
@
"dobra zmiana..." Jako zatwardziały katol, pomodlę się za twoje zdrowie. O rozum to już raczej za późno. Może twoje zwieracze wytrzymają...czego serdecznie życze
2016-06-06 15:04:48
Do...Co pisowska marionetko?
Zmień lekarza. obecny cie oszukuje.
2016-06-06 15:00:40
jarek
Miał być Bronek, leży Bolek. Nie ma Lecha. Historia się dzieje.
2016-06-06 13:48:29
Do...Powinieneś się położyć...nie ma lekarstwa
Co pisowska marionetko? puszczają nerwy? uważaj na zwieracze!
2016-06-06 12:25:51
Do....PIS nawet Bolesławowi nie przepuścił... dobra zmiana...
Powinieneś się położyć obok i tam już pozostać. Na to nie ma lekarstwa.
2016-06-06 11:27:10
Sam Bolesław
...będący pomnikiem przyrody pozostanie tam, gdzie został powalony przez wiatr. I słusznie. Da teraz życie i schronienie wielu innym organizmom. I niech tak zostanie.
2016-06-06 11:20:24
PIS nawet Bolesławowi nie przepuścił... dobra zmiana...
jego mać
2016-06-06 10:16:37
Dąb
Oby tylko nikt go nie pociął i nie wywiózł. Dąb, nawet powalony, może być świetną lekcją przyrody, no i można na nim usiąść.
2016-06-06 09:59:41