czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczny weekend z drogówką

Bezpieczny weekend z drogówką

Bezpieczny weekend z drogówką
Data publikacji: 2017-08-13 20:19
Wywietleń: 820 288206

W dniach od 11 do 15 sierpnia trwają działania bezpieczny weekend w których aktywnie biorą udział policjanci szczecińskiej drogówki. Podczas tych działań na ulicy można zobaczyć znacznie zwiększoną ilość patroli policji.

Głównymi zadaniami policjantów jest przede wszystkim nadzór nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczecińska drogówka ujawnia wykroczenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W czasie trwania działań "Bezpieczny weekend" jest mierzona prędkość, badana jest trzeźwość kierujących, policjanci również zwracają uwagę czy dzieci jak i dorośli są zapięci w pasy bezpieczeństwa podczas jazdy.

Już na początku długiego weekendu zatrzymano kilka osób, które prowadziły pojazd będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Sprawy tych osób zostały skierowane do Sądu Rejonowego w Szczecinie. W czasie trwania działań nie obyło się bez osób, które przekroczyły prędkość. Zatrzymano również prawo jazdy za przekroczenie prędkość o 50km/h w obszarze zabudowanym.

- Pamiętajmy zatem, aby w czasie trwania długiego weekendu zachować zdrowy rozsądek, ściągnąć nogę z gazu oraz nie kierować pojazdem na podwójnym gazie - mówi sierż. Natalia Kopacz - Musimy mieć świadomość tego, że na drodze nie jesteśmy sami i musimy dbać o siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego - dodaje.

(n)

Fot. Policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi