piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczny weekend z drogówką

Bezpieczny weekend z drogówką

Bezpieczny weekend z drogówką
Data publikacji: 2017-08-13 20:19
Wywietleń: 868 288206

W dniach od 11 do 15 sierpnia trwają działania bezpieczny weekend w których aktywnie biorą udział policjanci szczecińskiej drogówki. Podczas tych działań na ulicy można zobaczyć znacznie zwiększoną ilość patroli policji.

Głównymi zadaniami policjantów jest przede wszystkim nadzór nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczecińska drogówka ujawnia wykroczenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W czasie trwania działań "Bezpieczny weekend" jest mierzona prędkość, badana jest trzeźwość kierujących, policjanci również zwracają uwagę czy dzieci jak i dorośli są zapięci w pasy bezpieczeństwa podczas jazdy.

Już na początku długiego weekendu zatrzymano kilka osób, które prowadziły pojazd będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Sprawy tych osób zostały skierowane do Sądu Rejonowego w Szczecinie. W czasie trwania działań nie obyło się bez osób, które przekroczyły prędkość. Zatrzymano również prawo jazdy za przekroczenie prędkość o 50km/h w obszarze zabudowanym.

- Pamiętajmy zatem, aby w czasie trwania długiego weekendu zachować zdrowy rozsądek, ściągnąć nogę z gazu oraz nie kierować pojazdem na podwójnym gazie - mówi sierż. Natalia Kopacz - Musimy mieć świadomość tego, że na drodze nie jesteśmy sami i musimy dbać o siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego - dodaje.

(n)

Fot. Policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską