czwartek, 18 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Argentyt się powiększy

Argentyt się powiększy

Argentyt się powiększy
Data publikacji: 2017-10-22 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23 16:37
Wywietleń: 2455 297836

Do 600 miejsc noclegowych zwiększy się baza hotelowa Interferie Argentyt w Dąbkach. Zainteresowanie komercyjnymi pobytami sanatoryjnymi jest tak duże, że właściciel obiektu - giełdowa spółka  Interferie - zdecydował o budowie nowoczesnego ośrodka i basenu połączonego z gabinetami zabiegowymi. 

Dąbki to największe w Polsce uzdrowisko dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przyjeżdżają tutaj maluchy zmagające się z częstymi zapaleniami górnych dróg oddechowych i astmą oskrzelową. 

- Dzisiaj możemy jednocześnie przyjąć do 450 gości, wśród których są mali pacjenci kierowani do nas na pobyty sanatoryjne przez NFZ i goście komercyjni. Potrzeby są znacznie większe, dlatego zdecydowaliśmy się na nową inwestycję – mówi Piotr Sosiński, prezes Interferie SA. 

Interferie Argentyt w Dąbkach jest położony zaledwie 100 metrów od  piaszczystej plaży i 50 m od jeziora Bukowo. Nowy obiekt  z 304 pokojami i apartamentami będzie wybudowany w standardzie  hotelu 4-gwiazdkowego. Powstanie też zaplecze zabiegowo-rehabilitacyjne oraz nowoczesna kuchnia i stołówka. Wszystkie nowe obiekty i łączące je ciągi komunikacyjne pozbawione będą jakichkolwiek barier komunikacyjnych. Nie będzie progów, krawężników i innych przeszkód dla wózków czy osób niepełnosprawnych. W przebudowywanych częściach kompleksu poszerzone zostaną klatki schodowe lub powstaną nowe. Wspólne przestrzenie (strefy rozrywki, wypoczynku, komunikacja) będą otwarte, przestronne, nowoczesne i jasne z dominującymi motywami nadmorskimi, jak woda, piasek i las, oraz elementami marynistycznymi.

- Dominująca kolorystyką stref wypoczynkowych i rozrywkowych będą stonowane, delikatne barwy oraz subtelne kształty pozbawione ostrych, krawędzi i form – opowiada Piotr Sosiński. 

Projekt architektoniczny powstał w pracowni R 2 Biuro Projektów Lesław Rubik. Inwestycja będzie realizowana ze środków własnych Interferie SA. Ma być ukończona w październiku 2019 roku.

(mag)

Wizualiacje Interferie SA

 

 

 

Argentyt się powiększy Argentyt się powiększy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy