poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty!

Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! [FILM]

Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty!
Data publikacji: 2016-02-24 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 1591 121117

W szczecińskim Instytucie Pamięci Narodowej są już dostępne akta Tajnego Współpracownika pseudonim "Bolek". Znajdziemy tam m.in. zobowiązanie do współpracy podpisane przez Lecha Wałęsę, jego donosy, charakterystykę jego osoby sporządzoną przez oficerów Służby Bezpieczeństwa.

 

Film i fot. (na górze strony): Robert STACHNIK

ZOBACZ WYBRANE AKTA W NASZEJ GALERII

Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty! Akta "Bolka" w Szczecinie. Zobacz dokumenty!

Komentarze

do Sromotnika i smutnej
Artykuł jest o Bolku, a wy o PiSie i Kaczyńskim. Ogarnijcie się. Macie obsesję czy to tylko resortowa solidarność?
2016-02-25 13:12:25
Tuman Medialny
żenada , jak SZYBKO wszystko oceniamy - bo , co -JUTRO NOWY KONKURS PIĘKNOŚCI w rozwrzeszczanych mediach .
2016-02-24 22:14:30
Jakób
Ciekawe, że TW "Bolek" miał tak wyrobiony charakter pisma i jak na elektryka z zasadniczym wykształceniem nie popełniał błędów ortograficznych (poza 1 w udostępnionych przez Kurier dokumentach). Tylko dlaczego raz numer miesiąca pisze cyframi arabskimi a raz rzymskimi? Nawet jeżeli początkowo współpracował z SB, to dlaczego nie bierze się pod uwagę całokształtu jego dokonań, tylko jakiś epizod z czasów młodości, powodowany zapewne wyrachowaniem i obawą o życie swoje czy rodziny. Słusznie ktoś z komentujących wspomniał o Konradzie Wallenrodzie. Ja bym tu jeszcze przywołał św. Pawła. Ten, początkowo jako faryzeusz Szaweł mordował chrześcijan, a potem się nawrócił i nawet został świętym. Jak do tej pory nic nie wiadomo o tym, żeby Wałęsa kogoś zabił. Chociaż nadgorliwcy może i to odkryją. Ta nadgorliwa nagonka budzi zażenowanie i widać, że jest robiona na zamówienie. Jak można udostępniać dokumenty przed ich weryfikacją przez grafologów, badania papieru itp. To co, w IPN-ie są naukowcy, którzy w ciągu jednego dnia potrafią zbadać to co dla NCIS czy FBI wymagałoby kilku miesięcy? Wałęsa jako prezydent był kiepski i nawet żenujący, ale to co się teraz wyprawia wokół niego każe postawić pytanie o intencje i moralność inicjatorów tej akcji.
2016-02-24 21:55:40
smutna
To wszystko jest okropne zeby polak z polakiem sie roznil,jak moze Pis osadzac ludzi kturzy dla wolnej polski zrobili duzo a pan Kaczynski siedzial i pilnowal domu u mamy szokkk,PANOIE PREZESIE SMOK BYL JEDEN NA WAWELU CO ZIONOL OGNIEM A PAN ILE MA LAT ZASTANOW SIE BO ZDROWKO MASZ TEZ SLABE JUZ .POZDRAWIAM CZYTAJACYCH...
2016-02-24 21:26:18
SromotniBezwstydny do@ "tylko p."
"Historia" powiadasz? "Gdy wiatr Historii wieje, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła! Natomiast - trzęsą się portki pętakom!" pisał w Balladzie o trzęsących się portkach-poeta. Panu L.Wałęsie -portki się nie trzęsły.Jak Konrad Wallenrod tworzył Historię. Natomiasat pętak K. siedział u mamy pod pierzyną przez cały stan wojenny a teraz jątrzy zinąc nienawiścią!
2016-02-24 19:09:31
@tylko pytam...
Historia, zwłaszcza współczesna, interesuje normalnych, cywilizowanych ludzi. Bluzgający troglodyci mogą odmaszerować z KOD-em i bronić kapusia.
2016-02-24 18:10:36
tylko pytam...
Kogo TO jeśzcze interesuje? Chyba tylko zionących zemstą PiSdzielców... Czy jeszcze jakichś frustratów? tylko pytam...
2016-02-24 16:54:49
Ed
Mam odczucie,ze Walesa duzo wie i w tym przypadku albo nie moze albo nie chce za wiele powiedziec.Czas swoje zrobi.
2016-02-24 16:26:37