środa, 21 marca 2018.
Strona główna > Świat > Z krokodylem po haracz

Z krokodylem po haracz

Data publikacji: 2015-09-20 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 883 22499

Klan neapolitańskiej mafii, kamorry z okolic miasta Caserta na południu Włoch, straszył swoje ofiary wymuszeń żywym krokodylem. W rezultacie śledztwa aresztowano ponad 40 osób.

Po raz kolejny groźne zwierzę pojawia się w relacjach na temat metod stosowanych przez mafiosów. Wcześniej policja odkrywała na przykład składy narkotyków ukryte w magazynie pilnowanym przez niebezpieczne psy lub jadowite węże. Kolejne dochodzenie naprowadziło zaś śledczych na krokodyla. Gad wykorzystywany był przez gang działający w mieście Marcianise, gdzie ściągał haracze i terroryzował wymuszeniami przedsiębiorców i kupców z tamtejszej strefy przemysłowej. Gangsterzy pobierali również haracze w salonach gier.

Włoskie media poinformowały, że na 460 stronach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę do walki z mafią opisano działalność grupy przestępczej klanu, która, jak podkreślono, miała wręcz „monopol” na proceder zastraszania biznesmenów nie tylko z okolic Caserty, ale na znacznie większym terenie między Neapolem a Salerno. W rezultacie dochodzenia aresztowano 44 mafiosów i ich wspólników.

Całe postępowanie, zauważa się, było wyjątkowo trudne ze względu na mur milczenia ze strony wielu ofiar, które nie chcą współpracować z wymiarem sprawiedliwości w obawie przed odwetem. Uwagę prokuratorów zwrócił przydomek „Krokodyl”, jaki nosił jeden z mafiosów. Okazało się, że miał on zwyczaj wzywać do siebie ofiary wymuszeń i straszyć je prawdziwym, żywym gadem. (pap)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy