czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Świat > Wielomilionowe grzywny

Wielomilionowe grzywny

Wielomilionowe grzywny
Data publikacji: 2015-10-04 16:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 864 25879

Grzywna sięgająca 1,1 mln dol. australijskich (687 tys. euro) grozi koncernowi Volkswagen za każdy silnik wyposażony w oprogramowanie fałszujące wyniki testów spalin sprzedany w Australii - ogłosił urząd ds. ochrony konkurencji (ACCC).

Urząd podał, że od australijskiej filii Volkswagena wciąż oczekuje wyjaśnień, ile takich pojazdów mogło się znaleźć na rynku w Australii.

- To dochodzenie jest priorytetem dla ACCC - zapewnił szef urzędu Rod Sims. Zaznaczył, że australijskie prawodawstwo w szczególności zabrania używania oprogramowania fałszującego dane. I wyjaśnił, że urząd ma możliwość wystąpienia przeciwko podmiotom, które dopuściły się oszustwa. Za każdy taki potwierdzony przypadek grozi grzywna do 1,1 mln dol. australijskich.

Australijskie media szacują, że w grę wchodzi w Australii nawet do 50 tys. pojazdów Volkswagena i Audi.

***

Władze USA ujawniły 18 września, że Volkswagen jest podejrzewany o manipulowanie pomiarem spalin z silników dieslowskich. Koncern przyznał 22 września, że zakwestionowane oprogramowanie, fałszujące dane o emisji, było instalowane w jego samochodach także poza USA. Może ono znajdować się w ok. 11 mln pojazdów na całym świecie, w tym w Polsce. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi