środa, 18 października 2017.
Strona główna > Świat > Separatyści konstruują bombę

Separatyści konstruują bombę

Data publikacji: 2015-08-05 15:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 717 8100

Przedstawiciel Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zapewnił, że rzetelnie sprawdzane są doniesienia mediów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, jakoby prorosyjscy separatyści w Donbasie na wschodzie kraju prowadzili przygotowania do skonstruowania „brudnej bomby” jądrowej.

Doradca szefa SBU Jurij Tandit wyjaśnił, że zrobione zostanie wszystko, by w najbliższym czasie zostały wyciągnięte wnioski, które pozwolą potwierdzić te informacje bądź im zaprzeczyć.

Według mediów rebelianci współpracują z rosyjskimi naukowcami jądrowymi. Dziennikarze powołali się na przechwyconą korespondencję mailową separatystów i ich rozmowach przez radio. Według tej dokumentacji rosyjscy specjaliści mieli przetransportować radioaktywne materiały przechowywane w bezpiecznym bunkrze w jednym z zakładów chemicznych w obwodzie donieckim do bazy separatystów, gdzie – jak napisał „The Times” – w połączeniu z materiałami wybuchowymi mogą być wykorzystane do stworzenia broni o niszczycielskiej mocy. Brudna bomba ma za zadanie rozsiać materiał radioaktywny, aby doprowadzić do promieniotwórczego skażenia jak największego obszaru. (pap)

 

 

Komentarze

Czytelniczka,
PO "szalencach" mozna sie wszystkiego spodziewac...? A co rzekomo ostatnio powiedzial o przyszlej Ukrainie Pan Miedwiediew...??
2015-08-05 22:21:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi