sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Separatyści konstruują bombę

Separatyści konstruują bombę

Data publikacji: 2015-08-05 15:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 735 8100

Przedstawiciel Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zapewnił, że rzetelnie sprawdzane są doniesienia mediów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, jakoby prorosyjscy separatyści w Donbasie na wschodzie kraju prowadzili przygotowania do skonstruowania „brudnej bomby” jądrowej.

Doradca szefa SBU Jurij Tandit wyjaśnił, że zrobione zostanie wszystko, by w najbliższym czasie zostały wyciągnięte wnioski, które pozwolą potwierdzić te informacje bądź im zaprzeczyć.

Według mediów rebelianci współpracują z rosyjskimi naukowcami jądrowymi. Dziennikarze powołali się na przechwyconą korespondencję mailową separatystów i ich rozmowach przez radio. Według tej dokumentacji rosyjscy specjaliści mieli przetransportować radioaktywne materiały przechowywane w bezpiecznym bunkrze w jednym z zakładów chemicznych w obwodzie donieckim do bazy separatystów, gdzie – jak napisał „The Times” – w połączeniu z materiałami wybuchowymi mogą być wykorzystane do stworzenia broni o niszczycielskiej mocy. Brudna bomba ma za zadanie rozsiać materiał radioaktywny, aby doprowadzić do promieniotwórczego skażenia jak największego obszaru. (pap)

 

 

Komentarze

Czytelniczka,
PO "szalencach" mozna sie wszystkiego spodziewac...? A co rzekomo ostatnio powiedzial o przyszlej Ukrainie Pan Miedwiediew...??
2015-08-05 22:21:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską