wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Rusza Davos

Rusza Davos

Rusza Davos
Data publikacji: 2017-01-16 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 693 202149

We wtorek (17 stycznia) wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki udaje się do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). Weźmie tam udział m.in. w spotkaniach najważniejszych decydentów państw i firm oraz dyskusjach.

Morawiecki weźmie m.in. udział w zamkniętym lunchu wydawanym przez Google i Clooney Foundation. W jego trakcie kilkanaście osób, m.in. komisarzy UE, CEO największych firm przemysłowych, czy następców tronów europejskich rodzin królewskich będzie dyskutowało o globalnych problemach społecznych, nierównościach, zrównoważonym rozwoju i nowoczesnych technologiach.

Tegoroczne 47. forum odbędzie się w dniach 17-20 stycznia. Po raz pierwszy Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odwiedzi w tym roku prezydent Chin Xi Jinping. Nie będzie natomiast żadnego reprezentanta nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

W sumie w Davos spodziewanych jest ok. 3 tys. liderów politycznych i gospodarczych. Udział potwierdzili m.in. premier Wielkiej Brytanii Theresa May, odchodzący wiceprezydent USA Joe Biden, również odchodzący amerykański sekretarz stanu John Kerry, nowy sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres i prezydent RPA Jacob Zuma. Hasłem tegorocznej edycji forum jest "odpowiedzialne przywództwo".

Założyciel forum, 78-letni profesor Klaus Schwab, powiedział w wywiadzie dla AP, że podczas tegorocznej edycji szczytu ważne będzie to, "by wysłuchać populistów" oraz aby wyartykułowane zostały gospodarcze "idee Trumpa", ponieważ wielu populistów zdobyło ostatnio władzę na fali społecznego niezadowolenia, niechęci do globalizacji i wolnego rynku i należy poznać ich zdanie oraz plany.

(pap)

Na zdjęciu: Nad bezpieczeństwem gości - jak co roku - czuwają antyterroryści.

Fot. EPA/GIAN EHRENZELLER

Komentarze

DA - V - O - S...
Czyli: DA-my... V-alute... O-sobom... S-pecjalnym...! A reszta, to niech sie lepiej dalej wezmie do tej najgorszej czyli - brudnej, czarnej i nie najlepei pachnacej roboty... ! I jak by nie patrzyl i nie liczyl... to i tak wszystkim kieruja "REKINY" w N.Y. !!
2017-01-17 01:04:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej