wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Przypadku cyberterroryzmu jeszcze nie było

Przypadku cyberterroryzmu jeszcze nie było [FILM]

Przypadku cyberterroryzmu jeszcze nie było
Data publikacji: 2016-10-17 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1413 161460

Terroryści nieustannie używają internetu do komunikowania się, rekrutacji, czy propagowania swoich idei, jednak przypadku cyberterroryzmu jeszcze nie było – mówi Nigel Inkster, były dyrektor ds. operacyjnych i wywiadowczych brytyjskich służb specjalnych.

Jak zauważa specjalista, cyberprzestępcy za główny cel stawiają sobie unikanie zwracania na siebie uwagi władz państwowych.

– Jest więc w ich interesie, by nie posuwać się zbyt daleko i nie powodować takich wyzwań, które wymagałyby poważnej reakcji – ocenia Inkster. Jak dodaje, "w przypadku graczy na poziomie narodowym, do tej pory widzieliśmy samoograniczenie się państw w tym zakresie, gdyż chcą one uniknąć dynamiki eskalacji".

Znaczne zagrożenie – ocenia Inkster – niosą takie grupy jak np. Państwo Islamskie, czy Hezbollah, które – według niego – "mogą podjąć niszczące działania, bez oglądania się na konsekwencje". Jednak, zaznacza ekspert, na razie trudno mówić o cyberterroryzmie.

– Nie widzieliśmy jeszcze przypadku cyberterroryzmu. Rozumiem przez to działanie terrorystów mające na celu osiągnięcie rezultatów porównywalnych do działania bomby bądź innego rodzaju ataku zbrojnego – podkreślił ekspert, związany obecnie z Międzynarodowym Instytutem Studiów Strategicznych w Londynie (IISS).

Inkster wskazuje, że "terroryści używają internetu do propagowania swoich idei, rekrutowania nowych zwolenników, do komunikowania się między sobą i planowania ataków". Jak dodaje, "taka działalność ma miejsce nieustannie".

(pap)

Film: PAP

Komentarze

A...B...C...
A po 2-gie: jak "rzekomo" jeszcze nie bylo, to zapewne juz nie dlugo bedzie ? To tylko juz kwestia czasu...!!
2016-10-18 11:41:20
Cos tu "lewa nie rowna sie prawej"... ? ?
A dlaczego te glowne i te najwieksze Firmy internetowe, pozwalaja terrorystom wykorzystywac internet dla swoich morderczych atakow i celow ??
2016-10-18 00:36:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej