wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Ponad sto ofiar trzęsienia ziemi (akt.)

Ponad sto ofiar trzęsienia ziemi (akt.)

Ponad sto ofiar trzęsienia ziemi (akt.)
Data publikacji: 2015-10-26 22:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 164 33489

Do co najmniej 180 wzrosła liczba ofiar poniedziałkowego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w ciągu dnia Azję Południową. Ofiary odnotowano głównie w Pakistanie i Afganistanie. Są też setki rannych. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Bilans wciąż jest niepełny z powodu trudności w dotarciu do terenów objętych trzęsieniem.

Władze Pakistanu podały, że zginęło tam co najmniej 147 osób, a około 600 zostało rannych. W Afganistanie liczba ofiar śmiertelnych wzrosła co najmniej do 33 osób. (pap)

 

Wcześniejsza informacja:

Pakistańska gazeta "Dawn" poinformowała, że poniedziałkowe trzęsienie ziemi pochłonęło w Pakistanie co najmniej 105 ofiar śmiertelnych. W Afganistanie zginęły co najmniej 24 osoby. Są też setki rannych.

Ostateczna liczba ofiar może okazać się znacznie większa. Trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,5. Epicentrum znajdowało się w Afganistanie, a hipocentrum (ognisko wstrząsów) - na głębokości prawie 200 km. Z najbardziej poszkodowanych prowincji docierają informacje o zawalonych domach, panice, osunięciach się ziemi. Wstrząsy były odczuwalne także w Indiach i Nepalu. (pap)

Więcej w e-wydaniu i wtorkowym "Kurierze" z dnia 27 października 2015 r.

Na zdjęciu: W Pakistanie odnotowano setki rannych

Fot. EPA/ARSHAD ARBAB

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej