wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Połknęła drogocenny diament

Połknęła drogocenny diament

Data publikacji: 2015-09-15 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 1107 20748

39-letnia Chinka połknęła diament o wartości 245 tys. euro, próbując wywieźć go z Tajlandii. W wyniku przeprowadzonego w szpitalu zabiegu kamień wyciągnięto - poinformowała policja. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia.

Jiang Xulian została zatrzymana wraz z podróżującym z nią obywatelem Chin, gdy usiłowali wylecieć z Tajlandii. Wcześniej na targach w Bangkoku, ukradli drogocenny kamień, podmieniając go na fałszywy. Zostali złapani dzięki nagraniom z monitoringu. Rozpoznał ich okradziony sprzedawca. Podejrzani początkowo odrzucali oskarżenia, jednak gdy zdjęcia rentgenowskie wykazały obecność kamienia w jelitach kobiety, Chinka przyznała się do winy. Przemyt w układzie pokarmowym jest dość rzadką, choć spotykaną metodą nielegalnego przewożenia kosztowności. 

Kobieta już została wypisana ze szpitala i czuje się dobrze. Zabieg chirurgiczny trwał 12 minut. O przeprowadzeniu operacji zadecydowano, gdy po kilku dniach brania przez nią środków przeczyszczających kamień nadal tkwił w jej jelitach. (pap)

Komentarze

Inna wersja..,
A nie mogla go ewentualnie schowac w ktoras z "dziurek"...ktore miala przy sobie ??
2015-09-17 01:53:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej