sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Nowe wyposażenie dla volkswagenów

Nowe wyposażenie dla volkswagenów

Nowe wyposażenie dla volkswagenów
Data publikacji: 2015-09-30 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 647 24900

Volkswagen zapowiedział, że na nowo wyposaży nawet 11 milionów aut, których może dotyczyć skandal z manipulowaniem pomiarami emisji spalin. Koszt operacji szacuje się na 6,5 mld dolarów.

VW nie ujawnił, jakie konkretnie techniczne kroki zamierza podjąć w sprawie aut wyposażonych w oprogramowanie fałszujące wyniki testów spalin ani jak to wpłynie na potencjalny przebieg i wydajność silników. Informacje te mają być podane w przyszłym miesiącu.

Volkswagen zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy poinformuje klientów o przedsięwzięciu kroków, które sprawią, że ich samochody będą zgodne z normami emisji spalin.

Niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel powiedział, że skandal Volkswagena nie rzuci się cieniem na niemiecką gospodarkę, o ile koncern szybko i całościowo zaradzi kryzysowi - pisze Reuters.

- Do polityków należy zapewnienie, by 600 tys. miejsc pracy na całym świecie nie było zagrożone - powiedział Gabriel, relatywizując szeroki wpływ skandalu spalinowego.

Konsekwencją skandalu była dymisja szefa Volkswagena Martina Winterkorna. Na czele koncernu stanął dotychczasowy szef spółki córki Porsche - Matthias Mueller. (pap)

 

Fot. YONHAP

Komentarze

Z prasy Zachodniej wziete..,
Jeden z Volkwagena technicznych expertow juz chyba ze 2 lata wczesniej informowal Firme o obecnie ujawnionej nieprawidlowosci...ale sprawe zalatwiono "metoda Strusia"...czyli glowke w piasek ! !
2015-09-30 09:46:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi