sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Napastnik w pociągu, trzech rannych

Napastnik w pociągu, trzech rannych

Napastnik w pociągu, trzech rannych
Data publikacji: 2015-08-21 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1217 13522

Trzy osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko, w piątek, gdy w pociągu Thalys na trasie między Amsterdamem a Paryżem zaatakował mężczyzna uzbrojony m.in. w broń palną. Napastnik, obezwładniony przez pasażerów, został zatrzymany na dworcu w Arras w płn. Francji.

Jak poinformowała agencja AFP, do zdarzenia doszło krótko po godz. 18. Rzecznik francuskich kolei SNCF podał, że napastnik był uzbrojony w broń białą, a także broń palną.

Według rzecznika dwie osoby odniosły ciężkie obrażenia, a trzecia lżejsze. Co najmniej jedna z rannych osób ucierpiała na skutek postrzału z broni palnej.

Wieczorem do Arras ma się udać szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve - powiadomił rzecznik resortu Pierre-Henry Brandet. Potwierdził, że sprawca otworzył ogień w pociągu, ale na tym etapie "jego motywy nie są znane". Rzecznik zastrzegł, że "mówienie o motywie terrorystycznym byłoby obecnie przedwczesne".

Na Twitterze przewoźnik Thalys zapewnił, że "pasażerowie są bezpieczni, a sytuacja została opanowana". Pociąg został zatrzymany, a na miejscu są służby ratownicze - dodano.

Thalys zapewnia połączenia kolejowe między Francją a Belgią, Holandią i Niemcami, korzystając z pociągów dużej prędkości TGV. (pap)

Fot. EPA/PASCAL BONNIERE

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi