niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Świat > Miejsce napadu na turystów to ziemia niczyja

Miejsce napadu na turystów to ziemia niczyja

Miejsce napadu na turystów to ziemia niczyja
Data publikacji: 2017-08-31 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-01 12:11
Wywietleń: 1168 290405

Dzielnica Rimini, Miramare, gdzie doszło do napadu na Polaków i Peruwiańczyka to "Dziki Zachód, ziemia niczyja", gdzie kwitnie przestępczość, prostytucja, handel narkotykami, ale turyści o tym nie wiedzą – to słowa pochodzącej stamtąd deputowanej Giulii Sarti.

Parlamentarzystka z Ruchu Pięciu Gwiazd Giulia Sarti zabrała głos w trwającej we Włoszech dyskusji na temat bezpieczeństwa w związku z brutalnym napadem na dwoje młodych polskich turystów i Peruwiańczyka. 26-letnia Polka została zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity na plaży przez czterech poszukiwanych wciąż imigrantów z Afryki Północnej. Włoskie media przytoczyły wypowiedź Sarti, która w Izbie Deputowanych w Rzymie zasiada w komisji ds. walki z mafią.

– Niebywała przemoc, do jakiej doszło w Rimini, która głęboko wstrząsnęła nami wszystkimi, nie może zostać podsumowana prostymi słowami: ukarać surowo sprawców – napisała Sarti na portalu społecznościowym.  Jak dodała, Miramare to jedna z tych dzielnic, gdzie żaden mieszkaniec Rimini nie poszedłby nigdy nocą na spacer, ale turyści o tym nie wiedzą.

– Prostytucja, handel narkotykami, napady, kradzieże i pobicia – tak deputowana opisała ten rejon swojego miasta. Podkreśliła, że tłumy turystów nie wiedzą, że są tam porzucone budynki, w których śpią dziesiątki imigrantów i nie mają świadomości tego, że "rządzi tam bezprawie". Ponadto, jak oceniła deputowana, w Rimini nie ma porządnej siedziby komendy policji. Ponieważ gmach jest w złym stanie, policjanci rozlokowani są w różnych budynkach. Brakuje też funduszy na siły porządkowe.

Tymczasem w Rimini nie powstanie wspólna włosko-polska grupa dochodzeniowa ws. napadu na Polaków – podała telewizja RAI po pierwszym dniu wizyty delegacji prokuratury z Warszawy w tym mieście. Polscy śledczy będą współpracować przy dochodzeniu – informuje telewizja.

(pap)

Fot. EPA/ANGELO CARCONI

Komentarze

Nauczka na przyszlosc
I nie wybierac sie tak z krotka Wizyta, jak i na Wczasy... do Krajow gdzie pelno jest "Ciapatych" ! A co Papiez i na to...??
2017-09-01 12:09:53
hmm
To po co się tam zapuszczali i to w środku nocy?
2017-08-31 14:32:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi