czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Świat > Korwin-Mikke ukarany za obraźliwe uwagi na temat kobiet

Korwin-Mikke ukarany za obraźliwe uwagi na temat kobiet

Korwin-Mikke ukarany za obraźliwe uwagi na temat kobiet
Data publikacji: 2017-03-14 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1064 222865

Polski europoseł Janusz Korwin-Mikke został ukarany za obraźliwe uwagi na temat kobiet, wygłoszone podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego na początku marca – poinformował we wtorek (14 marca) szef europarlamentu Antonio Tajani.

Według Tajaniego europoseł został pozbawiony diet poselskich na okres 30 dni, a także zawieszony w działalności poselskiej na 10 dni, co nie obejmuje jednak prawa do głosowania. Ma też zakaz reprezentowania Parlamentu Europejskiego w jakichkolwiek delegacjach parlamentarnych, na konferencjach i forach międzyinstytucjonalnych przez najbliższy rok, poczynając od wtorku.

Swoją decyzję szef PE ogłosił na posiedzeniu w Strasburgu. Została ona przyjęta oklaskami przez większość eurodeputowanych.

1 marca, podczas debaty PE na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami, Korwin-Mikke powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne".

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

JKM
Rysiu -fajny chłopak? Palant. Na pewno impotent.
2017-03-15 07:14:56
PO 8 Marca... wprowadzic rowniez i Dzien Mezczyzn ! !
Faceci musza i powinni zarabiac "Wiecej" bo Kobiety ciagle chca i zycza sobie, by Faceci Non-Stop Kobietom - Stawiali... i Fundowali...!! I do tego sa Glowa Rodziny, ktora trzeba rowniez Non-Stop i na rozne sposoby... wraz z Alimentami - UTRZYMYWAC !!
2017-03-15 01:23:53
rysiek, fajny chłopak
Palant. Na pewno impotent.
2017-03-14 21:17:00
Jarun
Prawie 6% kobiet ? Nie zawyżasz? :-)
2017-03-14 18:15:23
do: Jarun
Co Ty wypisujesz? Przecież "spośród 881 indywidualnych laureatów w gronie nagrodzonych (Nagrodą Nobla) znalazło się 49 kobiet i 832 mężczyzn" [Wikipedia].
2017-03-14 16:48:30
Jarun
Przed ukaraniem "dziadka" Korwina należałoby udowodnić, że tak nie jest. Np. we wszystkich dziedzinach, gdzie potrzebna jest inteligencja a więc: wynalazczość, fizyka, matematyka, chemia, literatura, malarstwo...dominują kobiety i to one zgarniają lwią część nagród Nobla. Kobiety w odróżnieniu od mężczyzn myślą realne, "życiowo", nie zajmują się abstrakcją. Poprawność polityczna to rodzaj faszyzmu myślowego. Unia Europejska ma patent jak my mamy myśleć, mówić, działać. Jeżeli ktoś inaczej pomyśli to od razu jest faszystą, nacjonalistą, seksistą i...trombocytem.
2017-03-14 16:20:18
Szowiniz
Owszem, w przyrodzie samice zawsze są mniejsze i mają inny rozkład masy ciała, mięśni itp., ale żeby od razu mniej inteligentne, skoro mają taki sam mózg? Może chciał powiedzieć, że psychika kobiet jest bardziej skomplikowana i mają inny proces myślowy, który jest bardziej uczuciowy niż u panów.
2017-03-14 14:48:45
DEBIL
Debil i tyle