wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Świat > Jedna osoba wzięta na rogi

Jedna osoba wzięta na rogi

Jedna osoba wzięta na rogi
Data publikacji: 2016-07-13 21:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-07 23:00
Wywietleń: 1125 144057

Podczas przedostatniej w tym roku gonitwy z bykami w Pampelunie na rogi została wzięta w środę (13 lipca) jedna osoby, a czterech innych śmiałków odniosło obrażenia - poinformowali organizatorzy. Gonitwy odbywają się w ramach tradycyjnej fiesty ku czci świętego Fermina.

Szaleńczy bieg trwał nieco ponad dwie i pół minuty i był wyjątkowo krótki. Uczestniczyło w nim ponad 1000 osób. Kilka byków wpadło na uczestników gonitwy, depcząc ich.

Rzecznik lokalnego szpitala Jon Ariceta poinformował, że wzięty na rogi to Amerykanin, który został ranny w nogę. Pomocy medycznej udzielono także czterem innym uczestnikom gonitwy.

Bieg skończył się na arenie, gdzie zwierzęta są zabijane przez torreadorów. Wieczorem ich mięso trafia na talerze w miejscowych restauracjach.

* * *

Tradycja fiesty ku czci św. Fermina, jednego z patronów prowincji Nawarra, w której położona jest Pampeluna, sięga XVI wieku. Uroczystości i zabawy z tej okazji rozsławił amerykański pisarz Ernest Hemingway w powieści "Słońce też wschodzi".

(pap)

Na zdjęciu: Środowa gonitwa
Fot. EPA/JUAN PEDRO URDIROZ

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi