czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Dżihadyści grożą Brytyjczykom

Dżihadyści grożą Brytyjczykom

Dżihadyści grożą Brytyjczykom
Data publikacji: 2016-01-04 23:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1185 86312

Islamiści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali film, w którym pokazują egzekucję pięciu mężczyzn nazywanych przez dżihadystów brytyjskimi szpiegami oraz grożą atakami w Wielkiej Brytanii - poinformował portal BBC.

W 10-minutowym filmie zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku mówi po angielsku, że ma wiadomość dla brytyjskiego premiera Davida Camerona: "Tylko idiota odważyłby się prowadzić wojnę przeciw krainie, gdzie króluje prawo Allaha" i gdzie ludzie są chronieni sprawiedliwością oraz prawem szariatu.

Nazywa Camerona "idiotą", który wierzy, że za pomocą "kilku samolotów" jest w stanie pokonać "potężne Państwo Islamskie" w Syrii i Iraku. W końcowej części filmu słychać wystrzały sugerujące, że pięciu mężczyzn, określanych w filmie jako brytyjscy szpiedzy, zostało zabitych. Autentyczność strzałów nie została jeszcze potwierdzona - podała agencja EFE.

 * * *

Na początku grudnia brytyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty na cele IS w Syrii. Od ponad roku Wielka Brytania bierze udział w nalotach na dżihadystów z IS w Iraku. (pap)

Komentarze

Polska kalkulacja,
Jak by nie patrzyl i nie liczyl... to Polacy wola Polskie Prawo i Sprawiedliwosc... niz "sprawiedliwosc i prawo" IS-lamskiego szariatu ! !
2016-01-05 02:17:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny