niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Boss narkotykowy schwytany

Boss narkotykowy schwytany

Boss narkotykowy schwytany
Data publikacji: 2016-01-10 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1680 93362

Meksyk rozpoczyna proces ekstradycji do USA jednego z najpotężniejszych bossów narkotykowych Joaquina "El Chapo" Guzmana, schwytanego w piątek, pół roku po spektakularnej ucieczce z pilnie strzeżonego więzienia - poinformował meksykański rząd.

Władze podkreślają, że w zeszłym roku prokuratorzy dostali nakazy aresztowania w celu ekstradycji. Obrońcy Guzmana mają trzy miesiące na przedstawienie odwołań.

Jak pisze agencja AP, powołując się na słowa anonimowego urzędnika, wg najszybszego scenariusza do ekstradycji mogłoby dojść za sześć miesięcy, właśnie ze względu na odwołania składane przez obronę. Chociaż - jak twierdzi urzędnik - takie wnioski są zazwyczaj odrzucane, każdy z nich oznacza, że sąd musi przeprowadzić kolejne przesłuchania.

- To może zająć tygodnie czy miesiące i opóźnia ekstradycję - powiedział. - Mieliśmy przypadki, w których trwało to sześć lat - dodał.

Guzman, szef narkotykowego kartelu Sinaloa, został ujęty w mieście Los Mochis w swym rodzinnym stanie Sinaloa, po tym jak zbiegł 11 lipca ubiegłego roku z więzienia w mieście Almoloya de Juarez w stanie Meksyk. Tam, po tym jak aresztowano go w lutym 2014 roku, odbywał karę 20 lat pozbawienia wolności. Do ucieczki wykorzystał kończący się na placu budowy półtorakilometrowy tunel zbudowany przez jego wspólników 10 metrów pod ziemią. (pap)

 

Fot. EPA/JOSE MENDEZ

Komentarze

Wygląd
Nie wygląda na narkotykowego bossa...
2016-01-11 08:01:34
Zabawa w "Ciciu-Babke"...,
A ten 1,5 km tunel...to wygladal zapewne na "zlecona" krecia robote ! !
2016-01-10 13:57:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską