niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Będą strzelać do nielegalnych imigrantów

Będą strzelać do nielegalnych imigrantów

Będą strzelać do nielegalnych imigrantów
Data publikacji: 2016-01-31 23:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1597 114382
Szefowa antyislamskiej i antymigranckiej niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Frauke Petry uważa, że niemiecka policja powinna "w ostateczności" użyć broni palnej, aby zapobiec przekraczaniu granicy państwa przez nielegalnych imigrantów.

- Potrzebne są kompleksowe kontrole, aby zapobiec przekraczaniu granicy przez niezarejestrowanych uchodźców przyjeżdżających z Austrii - powiedziała Petry w wywiadzie dla sobotniego wydania lokalnej gazety "Mannheimer Morgen".

Policjanci muszą być w stanie zapobiec nielegalnemu przekraczaniu granicy, "w razie konieczności używając broni palnej" - podkreśliła Petry, dodając, że "tak przewiduje ustawa".

Szefowa AfD powiedziała, że "żaden policjant nie chce strzelać do uchodźców". "Ja też nie. Ale użycie broni jest środkiem ostatecznym" - dodała szefowa partii.

Poparcie dla tego ugrupowania rośnie od kilku miesięcy. We wszystkich sondażach w tym roku poparcie dla AfD przekracza 10 proc., w niedawnej ankiecie na zlecenie dziennika "Bild" chęć głosowania na AfD zadeklarowało 13 proc. badanych. Alternatywa stała się tym samym trzecią - po chrześcijańskich demokratach CDU/CSU i socjaldemokratach SPD siłą polityczną w Niemczech.

***

40 proc. Niemców jest za tym, by kanclerz Angela Merkel ustąpiła z powodu prowadzonej przez siebie polityki migracyjnej, w wyniku której do Niemiec w ubiegłym roku przybyło 1,1 mln ubiegających się o azyl - wynika z sondażu opublikowanego w magazynie "Focus".

(pap)

Na zdjęciu: Frauke Petry

Fot.: EPA/JULIAN STRATENSCHULTE

Komentarze

Niewidomy,
To ewentualnie proponuje na poczatek, tylko "strzelac" ze slepych... na postrach !
2016-02-03 03:37:46
Rozne wersje...,
A moze wystarczy PORZADNIE uszczelnic granice Schengen... to i bez strzelaniny sie obedzie ? Ale w ostatecznosci kto wie...??
2016-02-02 00:30:52
qwert
CO ZA BZDURA BĘDĄ STRZELAĆ. elity narobiły bałaganu a szaraki zaczynają się bać we własnym kraju i rzadają od organów prawa by zaczeły należycie wypełniać swoje obowiązki, ot tyle
2016-02-01 15:18:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi