sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Alarm bombowy na pokładzie i lądowanie w Pradze

Alarm bombowy na pokładzie i lądowanie w Pradze

Alarm bombowy na pokładzie i lądowanie w Pradze
Data publikacji: 2016-12-30 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 57 192430

Samolot czarterowej linii Enter Air lecący z Las Palmas do Warszawy wylądował w piątek w Pradze z powodu pasażera, który twierdził, że ma bombę – poinformowała PAP linia.

Samolot wylądował na płycie lotniska w Pradze, jednostka antyterrorystyczna wyprowadziła z pokładu sprawcę alarmu. Pasażerowie zostali ewakuowani.

Jak podał portal lidovky.cz, na pokładzie było ponad 160 osób, w większości Polaków.

Lądowanie przebiegło bezpiecznie, samolot jest poddawany sprawdzaniu. Przewoźnik zapewnił, że wysłał zastępczy samolot po pasażerów, ponieważ załodze lecącej z Wysp Kanaryjskich do Warszawy skończyły się godziny, w których mogła pracować.

Czeska telewizja publiczna CT podała, że na lotnisko udali się szef policji Tomas Tuhy oraz minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec.

Chowanec poinformował w czeskiej CT24, że samolot musi być dokładnie sprawdzony i wyleci w dalszą podróż najwcześniej jutro.

W piątek inny samolot Enter Air, lecący do Larnaki, musiał zawrócić na lotnisko w Warszawie, prawdopodobnie z powodu kolizji z ptakiem.

(PAP)

Fot.: Mirosław WINCONEK (arch,)

Komentarze

Kara
Obciążyć kosztami lądowania, a gdy nie posiada takiej gotówki, to zlicytować jego mieszkanie, o ile ma. Tylko taki sposób karania jest uczciwy.
2017-01-02 07:58:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi