poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Triathlon Szczecin pełen atrakcji

Triathlon Szczecin pełen atrakcji

Triathlon Szczecin pełen atrakcji
Data publikacji: 2016-07-01 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01 15:37
Wywietleń: 1498 141579

Triathlon Szczecin, który w niedzielę od godz. 8 rano rozgrywany będzie na Odrze i szczecińskich ulicach (start i meta w okolicach Wałów Chrobrego), to jedna z najważniejszych imprez na triathlonowej mapie Polski. Jednakże oprócz sportowych emocji, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji na zawodników, ich rodzin oraz kibiców.

Największą atrakcją dla kibiców, którzy szukają mocnych wrażeń i większej dawki adrenaliny będą skoki na bungee. Ta ekstremalna rozrywka będzie dostępna w niedzielę podczas zawodów. Natomiast jeżeli ktoś lubi wypoczywać w aktywny sposób, to odnajdzie swoje miejsce w specjalnej strefie kibica ufundowanej przez Grupę Enea. W strefie Energia+ będzie można zarówno wypocząć przy zimnym soku, jak i skorzystać z wielu atrakcji z animatorami.

Swoje miejsce znajdą również fani aktywnego stylu życia. Podczas zawodów funkcjonować będzie specjalna Strefa EXPO, w której będzie można zobaczyć nowinki ze świata sportu (i to nie tylko triathlonu).
Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: http://triathlonszczecin.pl/

Jednym ze sponsorów Triathlonu Szczecin jest firma FINIS, założona w 1993 roku w Północnej Karolinie przez Johna Mixa oraz Pablo Moralesa, złotego medalistę olimpijskiego. Ma ona swój oddział w Szczecinie, a pomaga szczególnie pływakom. Ideą promowaną przez firmę FINIS jest zrozumienie tego, że sekretem radości z pływania i osiągania w nim sukcesów jest nieustanna praca nad własną  techniką. To sprawiło, że FINIS od początku istnienia przyświeca tworzenie produktów prawdziwie innowacyjnych w kwestii rozwiązań i designu, które pomagają w rozwijaniu umiejętności pływackich i obecnie używane są przez olimpijczyków, zawodowych triathlonistów i pływaków rekreacyjnych na całym świecie.

W imprezie wezmą udział m.in. członkowie Swimming Masters Team (SMT) Szczecin, który także pomaga w przygotowaniu zawodów. Jest to klub pływacki oldbojów przeznaczony dla amatorów sportowego pływania, byłych pływaków i wszystkich szczecinian, którzy pasjonują się treningami w basenie. Od kilku miesięcy ta wesoła ekipa ma w swoich szeregach również Sekcję Triathlonu. Pływanie, bieganie i jazda na rowerze, a to wszystko spięte profesjonalną myślą treningową, nauką techniki i pracą nad wytrzymałością – nic dziwnego, że mieszkańcy Szczecina nagle pokochali ten sport! Jeden z niewielu klubów w Szczecinie (a pewnie i w Polsce), gdzie każdy może poczuć się jak profesjonalista – nawet jeżeli dopiero zaczyna przygodę z pływaniem lub triathlonem. Osoby z charakterystycznym rekinkiem na piersi spotkacie już nie tylko na basenie Floating Arena, ale również na wielu ścieżkach rowerowych i biegowych. Prawdopodobnie z mokrymi włosami i płetwami pod pachą.

(mij)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi