piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Szczecinianin zdyskwalifikowany za korupcję !

Tenis. Szczecinianin zdyskwalifikowany za korupcję !

Tenis. Szczecinianin zdyskwalifikowany za korupcję !
Data publikacji: 2015-09-10 23:29
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-12 08:55
Wywietleń: 1417 19706

22 – letni były tenisista Promasters Szczecin, wychowanek tego klubu, a ostatnio mający trenerskie aspiracje Arkadiusz Kocyła otrzymał karę 5 lat dyskwalifikacji w związku z zarzutami korupcyjnymi.

Taką informację podała walcząca z korupcyjnymi nieprawidłowościami międzynarodowa organizacja Tennis Integrity Unit. Wraz z Kocyłą zdyskwalifikowano też innego polskiego tenisistę Piotra Gadomskiego.

Jak podaje TIU, były szczeciński tenisista złamał trzy punkty regulaminu. Prócz dyskwalifikacji nałożono na niego również karę finansową 15 tys. dolarów.

Co oznaczają owe trzy punkty w regulaminie ? Po pierwsze: ukartowanie lub wpływanie na ukartowanie wyniku. Po drugie: dopuszczenie się korupcyjnego wykroczenia i po trzecie: oferowanie pieniędzy lub innych korzyści za wpłynięcie na wynik meczu.

To efekt śledztwa, które w ubiegłym miesiącu zakończono w Londynie. Szczeciński tenisista był w tej sprawie przesłuchiwany i poinformowany o konsekwencjach jego korupcyjnego czynu.

Sprawa dotyczy występów Arkadiusza Kocyły w latach 2012 i 2013. To wtedy wraz z Piotrem Gadomskim grali w serii małych turniejów deblowych w Chinach. Sprawa prawdopodobnie dotyczy wydarzeń rozgrywanych w tamtym kraju.

Arkadiusz Kocyła był przez wiele lat najbardziej utalentowanym graczem Promasters Szczecin i twarzą tego klubu. Najwyżej w rankingu ATP plasował się w roku 2012. Był wtedy na 767 miejscu. W tym roku oficjalnie zakończył zawodniczą karierę.

W roku 2012 otrzymał od organizatorów Pekao Szczecin Open „dziką kartkę” do turnieju głównego i w pełni swoją szansę wykorzystał. Zdołał wygrać mecz pierwszej rundy, a przegrał dopiero w drugiej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Jan
No po prostu ambasador Szczecina - myślał że to normalne zachowanie na całym swiecie a nie tylko w rodzinnym mieście.
2015-09-11 07:46:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi