czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Przetarg na halę tenisową

Tenis. Przetarg na halę tenisową

Tenis. Przetarg na halę tenisową
Data publikacji: 2016-08-22 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-22 17:02
Wywietleń: 1017 149387

HALA z kortami tenisowymi przy al. Wojska Polskiego (wartość inwestycji 8,5 mln zł) miała być zgodnie z założeniami oddana do użytku 26 lipca tego roku, ale tak się nie stało, a dopiero w poniedziałek Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji ogłosił przetarg na dokończenie budowy.

Prace budowlane rozpoczęte na początku roku zostały przerwane w połowie maja, bo wykonawca firma KBUD z Prusic zeszła z placu budowy. Inwestor, czyli MOSRiR, nie był zadowolony z postępu prac i coraz większych opóźnień, więc też przymierzał się do wypowiedzenia umowy. Cały czas prowadzone są rozmowy pomiędzy MOSRiR-em i KBUD-em na temat warunków rozstania i nie można wykluczyć sądowego epilogu sprawy.

Aby dokończyć budowę hali trzeba było znaleźć nowego wykonawcę. Tym razem jednak budowę podzielono na 2 etapy. Pierwszy, mający być zakończony przed wrześniowym turniejem tenisowym Pekao Szczecin Open, obejmuje udrożnienie ciągów komunikacyjnych i utwardzenie dróg, budowę ogrodzenia z bramami i oświetlenie obiektu.

Przetarg na I etap wygrała firma Elbud i prace są właśnie w toku. Ciekawostką jest fakt, że do przetargu zgłosiła się także firma KBUD, ale wykluczono ją z powodów formalnych.

II etap inwestycji ma ruszyć po zakończeniu turnieju Pekao Szczecin Open i rozpocząć nie wcześniej niż 1 października. Do zadań zwycięzcy przetargu będzie należeć m.in.: wybudowanie hali tenisowej 3-kortowej o nawierzchni akrylowej, dokonanie niezbędnych prac rozbiórkowych, wykonanie nowego uzbrojenia podziemnego oraz zagospodarowanie terenu poprzez wykonanie chodników i trawników, nasadzenia zieleni oraz elementów małej architektury (koszy na śmieci i ławek).

Jednym z warunków przystąpienia do przetargu jest wykazanie posiadania środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie niższej niż 1 mln zł. Kryterium oceny podlegać będzie cena, termin realizacji, gwarancje i rękojmia.

Szczegóły dotyczące przetargu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej MOSRiR-u w Szczecinie (www.mosrir.szczecin.pl). ©℗ (mij)

Prace przy budowie hali tenisowej rozpoczęła firma KBUD, a wkrótce powinno się okazać, kto je dokończy...

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

pimpek11
Pokazcie mi jakis projekt wykonywany w Szczecinie , ktory bylby skonczony w terminie , w kosztach i bez bubli , a potem miesiace jak nie lata poprawki!!!Czyzby wladze Szczecina z prezydentem na czele to ludzie nie doluczeni i pozbawieni jaj w zarzadzaniu takimi inwestycjami???
2016-08-22 16:31:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi