Tajski boks. Złoty Nak Muay

Data publikacji: 05 marca 2024 r. 14:57
Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2024 r. 15:07
Medaliści ze szczecińskiego klubu Nak Muay. Fot. Nak Muay

W Dobrej odbyły się mistrzostwa Polski dzieci i kadetów Polskiego Związki Muay Thai IFMA, a w zawodach tajskiego boksu wzięło udział 151 młodych zawodników i zawodniczek z 37 polskich klubów.

W konkurencji walk ze szczecińskiego klubu Nak Muay, prowadzonego przez znanego mistrza tajskiego boksu Marcina Parchetę, wystartowało 6 zawodników, którzy po zaciętych turniejowych walkach wywalczyli 4 medale i puchar dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej. Złote medale zdobyli: Jakub Kolanek, Samuel Ryk oraz Marcel Socha, a ten trzeci otrzymał też puchar dla najlepszego boksera do lat 11. Srebrny krążek zawisł zaś na szyi Radosława Sadowskiego.

Trzy medale wywalczyli reprezentanci klubu Sawer Thai Boxing Świnoujście: Michał Sołtykiewicz został mistrzem Polski, Hubert Łuczak to wicemistrz kraju, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Lipiński.

Nikodem Zacharewicz z klubu BT GYm Szczecin wywalczył złoty medal mistrzostw Polski.©℗ (mij)