poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Strzelectwo. Brąz na początek

Strzelectwo. Brąz na początek

Strzelectwo. Brąz na początek
Data publikacji: 2016-05-01 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 736 131839

W NIEDZIELĘ w szczecińskiej hali lekkoatletycznej przy ul. Litewskiej rozpoczęły się zawody Pucharu Świata w strzelectwie osób niepełnosprawnych, zorganizowane przez KSI Start Szczecin, na które przyjechało blisko 300 zawodników i trenerów z aż 35 krajów.

Do reprezentacji Polski na Puchar Świata w Szczecinie, trener koordynator kadry narodowej Marek Marucha, powołał m. in. siedmioro zawodników Startu Szczecin, a w gronie wyróżnionych znaleźli się: Beata Andruszkiewicz, Waldemar Andruszkiewicz, Tadeusz Burski, Leszek Piotr Kacalski, Sławomir Okoniewski, Sławomir Piszczoła i Tadeusz Sondej.

Niedziela okazała się szczęśliwa dla szczecinian, bo drużyna w składzie: Waldemar Andruszkiewicz, Tadeusz Sondej i Tadeusz Burski, wywalczyła brązowy medal.

W Szczecinie toczy się też walka o paraolimpijskie kwalifikacje do Rio de Janeiro, ale łatwo nie będzie, bo jeśli chodzi o wyjazd do Brazylii, to strzelcom zostały jedynie dwa ostatnie wolne miejsca (z Polaków pewnym startu w Rio jest praktycznie tylko Filip Rodzik z Polkowic).

Podczas PŚ przy organizacji zawodów pomagają wolontariusze, m.in. z Pomorskiego Uniwerstytetu Medycznego. Sportową transmisję LIVE realizuje szwajcarska firma SIUS.©℗ (mij)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi