Strona główna > Sport > Siatkówka. Veljkovic dała wygraną

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-04 10:59
Wywietleń: 880 303708

KSZO Ostrowiec - Chemik Police 1:3 (25:22, 18:25, 25:27, 21:25)

Chemik: Bełcik, Busa, Smarzek, Zaroślińska, Veljković, Gajgał-Anioł, Krzos (libero) oraz Mędrzyk, Holston

Po raz piąty w tym sezonie siatkarki Chemika przegrały pierwszego seta ligowego pojedynku. Podobnie jak we wcześniejszych meczach nie przeszkodziło to mistrzyniom Polski w zdobyciu kompletu punktów.

Bohaterką meczu była Veljković, która zdobyła 23 punkty (w tym 9 blokiem). W ataku świetnie spisywała się także druga środkowa Gajgał-Anioł (12 punktów), a na skrzydle najskuteczniejsza była Busa (16 punktów).

W Ostrowcu mistrzynie Polski trafiły na duży opór KSZO. Chemik odczuł to szczególnie w pierwszej i trzeciej kwarcie. Skuteczna gra doświadczonej Miros i notorycznie popełniane błędy przez siatkarki z Polic ustawiły inauguracyjną partię od samego początku. Chemik nie był w stanie odwrócić losów tego seta.

Ciężar gry w kolejnej odsłonie wzięła na swoje barki Veljković. Seryjnie zdobywane przez Serbkę atakiem lub blokiem punkty podcięły skrzydła gospodyniom. KSZO walczyło jednak dalej ambitnie i w końcówce trzeciej partii miało trzy setbole. Chemika za sprawą ataków Mędrzyk i skutecznych bloków Veljković i Busy wyszedł z opresji obronną ręką.

W decydującej partii siatkarki z Ostrowca jeszcze raz postraszyły Chemika. Po punktowych blokach Rabki wyszły na prowadzenie 16:15, ale końcówka seta była już popisem mistrzyń Polski. ©℗(woj)