czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Trzeci transfer Chemika

Siatkówka. Trzeci transfer Chemika

Siatkówka. Trzeci transfer Chemika
Data publikacji: 2016-07-06 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-07 09:50
Wywietleń: 1623 143132

Chemik Police oficjalnie potwierdził zakontraktowanie kolejnej siatkarki - Malwiny Smarzek. To trzecia po Serbce Jelenie Blagojević i powracającej z wypożyczenia do Muszynianki Aleksandrze Krzos nowa zawodniczka w zespole.

Przed kilkoma dniami klub ogłosił także, że drużynę w nowym sezonie poprowadzi selekcjoner reprezentacji Rosji Jurij Mariczew. O transferze Smarzek informowaliśmy już przed kilkoma tygodniami. Kontrakt z zawodniczką podpisał jeszcze poprzedni zarząd klubu, ale informacji oficjalnie nie upubliczniano. 20-letnia Smarzek jest jedną z najbardziej obiecujących siatkarek młodego pokolenia. Mimo zaledwie 20-lat już dziś jest ważnym punktem reprezentacji Polski, z którą wraz z rozgrywającą Chemika Joanną Wołosz i libero Aleksandrą Krzos przygotowuje się do eliminacji mistrzostw Europy.

W Orlen Lidze w poprzednim sezonie w barwach Legionovii nowa atakująca Chemika odgrywała pierwszoplanowe role i z 389 zdobytymi punktami była obok Katarzyny Zaroślińskiej z Atomu Trefla Sopot najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek. O miejsce w podstawowej „szóstce" mistrzyń Polski Smarzek będzie rywalizować z Kolumbijką Montano, która ma ważny kontrakt z klubem i na 99% pozostanie w zespole. Wcześniej Chemik rozstał się z inną atakującą Izabelą Kowalińską.

(woj)

Fot.  Zorro2212 (Wikipedia)

 

Komentarze

biel
A co z Joasią Wołosz i Izabelą Bełcik ??? Na co klub czeka, aż ktoś im sprzątnie te super zawodniczki ?
2016-07-07 06:14:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje