czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Trzeci transfer Chemika

Siatkówka. Trzeci transfer Chemika

Siatkówka. Trzeci transfer Chemika
Data publikacji: 2016-07-06 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-07 09:50
Wywietleń: 1579 143132

Chemik Police oficjalnie potwierdził zakontraktowanie kolejnej siatkarki - Malwiny Smarzek. To trzecia po Serbce Jelenie Blagojević i powracającej z wypożyczenia do Muszynianki Aleksandrze Krzos nowa zawodniczka w zespole.

Przed kilkoma dniami klub ogłosił także, że drużynę w nowym sezonie poprowadzi selekcjoner reprezentacji Rosji Jurij Mariczew. O transferze Smarzek informowaliśmy już przed kilkoma tygodniami. Kontrakt z zawodniczką podpisał jeszcze poprzedni zarząd klubu, ale informacji oficjalnie nie upubliczniano. 20-letnia Smarzek jest jedną z najbardziej obiecujących siatkarek młodego pokolenia. Mimo zaledwie 20-lat już dziś jest ważnym punktem reprezentacji Polski, z którą wraz z rozgrywającą Chemika Joanną Wołosz i libero Aleksandrą Krzos przygotowuje się do eliminacji mistrzostw Europy.

W Orlen Lidze w poprzednim sezonie w barwach Legionovii nowa atakująca Chemika odgrywała pierwszoplanowe role i z 389 zdobytymi punktami była obok Katarzyny Zaroślińskiej z Atomu Trefla Sopot najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek. O miejsce w podstawowej „szóstce" mistrzyń Polski Smarzek będzie rywalizować z Kolumbijką Montano, która ma ważny kontrakt z klubem i na 99% pozostanie w zespole. Wcześniej Chemik rozstał się z inną atakującą Izabelą Kowalińską.

(woj)

Fot.  Zorro2212 (Wikipedia)

 

Komentarze

biel
A co z Joasią Wołosz i Izabelą Bełcik ??? Na co klub czeka, aż ktoś im sprzątnie te super zawodniczki ?
2016-07-07 06:14:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi